facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Proszę o modlitwę o uratowanie małżeństwa Anny i Jacka.
Anna
2020-01-09 16:32:06
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - czerwiec
MISJE. Spotkanie misjonarzy

Bernadetta Jamróz

strona: 19Pochodzą z Polski, pracują w Afryce, Ameryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Pomagają najbiedniejszym, poszkodowanym podczas wojen i kataklizmów. Raz w roku spotykają się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.

Pracują z ludźmi najbiedniejszymi, docierają do parafii motorem po piaszczystych ścieżkach lub dopływają drewnianą łódką. Prowadzą szkoły, przedszkola, domy dla dzieci ulicy. Często poświęcają życie i zdrowie.

Misjonarze, salezjanie z czterech polskich inspektorii oraz siostry salezjanki od kilku lat przyjeżdżają do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie na cykliczne spotkania misjonarzy. Po dwóch latach pracy każdy z nich ma prawo do urlopu w Polsce. Niektórzy ze względów zdrowotnych odwiedzają ojczyznę częściej. Odpoczynek organizują tak, aby móc uczestniczyć w spotkaniu. Pierwszy taki zjazd odbył się w 2002 roku.

W 2011 roku na spotkanie przyjechało kilkunastu misjonarzy z krajów takich jak: Ghana, Zambia, Republika Południowej Afryki, Tanzania, Egipt, Sudan, Peru, Wenezuela, Ukraina i Rosja. Opowiedzieli o swojej pracy, problemach i radościach. Drugiego dnia do Ośrodka przyjechali darczyńcy misji salezjańskich, aby spotkać się i porozmawiać z tymi, których wspierają modlitewnie i finansowo. Misjonarze opowiedzieli, co dzieje się w ich placówkach i jak wygląda sytuacja Kościoła w krajach, w których pracują. Na koniec msza św. w intencji misjonarzy, misjonarek i osób wspierających misje salezjańskie.

Kolejne, X Spotkanie Misjonarzy, odbędzie się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie w dniach 26-28 lipca 2012 r.