facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - czerwiec
POKÓJ PEDAGOGA. Córka nie chce czytać

Małgorzata Wianecka-Nowak

strona: 15Moja córka zupełnie nie chce czytać książek, nawet lektur, mimo, że jak była malutka bardzo często jej czytałam. Jest jakiś sposób, żeby ją zachęcić?


Każdy człowiek, każde dziecko, aby podejmować jakiś wysiłek, działanie musi mieć motywację. Zadaniem motywacji jest pobudzanie entuzjazmu i ciekawości naszych dzieci, co powinno wywołać chęć do podejmowania również trudnych zadań. Być może dla Twojego dziecka takim właśnie trudnym zadaniem jest czytanie.

Jest wiele sposobów, aby próbować zachęcić dziecko do czytania. Istotne jest, aby były one atrakcyjne, ciekawe, zabawne. Staraj się unikać negatywnych sugestii, zdań podkreślających błędy czy niedoskonałości.

Możesz zacząć czytać swojemu dziecku ciekawą książkę, potem zapytać, czy jest ciekawe co będzie dalej i zachęcić do samodzielnego przeczytania dalszego ciągu. Możesz wprowadzić nowe zwyczaje, np. raz, dwa razy w tygodniu urządzaj kącik czytelniczy. Każdy domownik siada z własną książką i przez np. 30 min. ją czyta. Potem możecie porozmawiać o tym, co przeczytaliście, najlepiej przy pysznych ciastkach i herbatce.

Proponuj swojej córce gry i zabawy wymagające czytania. Możecie czytać dowcipy w gazetach, szukać ważnych wiadomości. Istotne jest, żeby Twoja córka widziała przez Twój przykład, że czytanie jest zabawne, przyjemne, miłe, ciekawe, warte wysiłku.