facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - październik
RODZINA SALEZJAŃSKA. Spotkanie w Częstochowie

s. Agnieszka Kaniewska CMW

strona: 17W dniach 17–22 sierpnia 2006r. odbyło się w Częstochowie międzyinspektorialne spotkanie Sióstr Salezjanek – Junioratek. Przybyło na nie ok. 80 sióstr z 12 krajów Europy, aby wspólnie rozważać temat: Chrystus sercem świata. Poprzez szereg wykładów, spotkań, prac w grupach siostry wspólnie dążyły do znalezienia sposobów na to, jak polepszyć sytuację ludzi im powierzonych, zaczynając od pozytywnych zmian w sobie samych.

Wielką pomocą w tych rozważaniach okazało się spojrzenie w kierunku życia i świętości św. Marii Dominiki Mazzarello, która razem z ks. Bosko powołała do istnienia Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki. Jej głos zamknięty w 68 listach, które po sobie pozostawiła, przemówił do sióstr za pośrednictwem s. Màire O’Byrne z Irlandii, s. Maria Amèrico Rolim z Włoch – radnej generalnej od formacji, a także sióstr inspektorek obu inspektorii polskich: s. Teresy Kalinowskiej i s. Elżbiety Bartkowskiej. Matka Mazzarello w swych listach podpowiada jak żyć, aby świat doświadczył w swojej małości i powierzchowności, głębi pochodzącej od Boga. Uczy, że postawą życia każdej siostry ma być jej osobista świadomość obecności Boga w codzienności, tak aby każda, najmniejsza nawet praca była aktem miłości do Niego.

Codzienna Eucharystia, modlitwa, rekolekcje, refleksje, umartwienia, dobra książka, to środki pozwalające Matce Mazzarello żyć pasją dla Chrystusa, ale było w jej życiu coś jeszcze: pasja dla ludzkości. Także dzisiaj pasja dla Chrystusa i pasja dla ludzkości są tym, co nadaje bieg życiu i działalności każdej siostry salezjanki, są mocą dzięki której jest możliwe przemieniać oblicze dzisiejszego świata, czyniąc go bardziej Bożym. Z takim przekonaniem siostry powróciły do swoich wspólnot i środowisk, aby wraz z rozpoczynającym się rokiem katechetyczno-duszpasterskim z nową mocą i zapałem stawiać Chrystusa w sercu świata.