facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - październik
WYZWANIA

ks. Andrzej Godyń SDB

strona: 3Niemal zawsze pierwszą reakcją na hasła: czystość przedmałżeńska, dziewictwo, dozgonna wierność jest znaczący uśmieszek – nawet u tych, dla których wartości te wciąż jeszcze nie przebrzmiały. Kpina i szyderstwo jest najłatwiejszą bronią tam, gdzie brakuje argumentów, a rechot to ulubiony i niestety często skuteczny oręż ludzi bez poglądów.

„Mnie się to też nie podoba, ale przecież nie będę za cenzurą”, myślimy mijając kioski z artykułami, których wystawienie jest nie tylko sprzeczne z obyczajnością, ale i prawem. Pielęgniarka, która rzuca do matki czwartego dziecka, że taka wykształcona, a nie umie się zabezpieczyć, ginekolog, który dziwi się dwudziestokilkuletniej dziewczynie, że wciąż jest dziewicą, inna, która idzie do łóżka z przypadkowym mężczyzną, tylko po to żeby się pozbyć tego „balastu”, którego koleżanki z akademika już dawno nie mają – to nie tylko przykłady ordynarnego chamstwa i głupoty, ale też tryumfu mentalności, w której wstyd przed uznaniem za osobę nienormalną, uniemożliwia dokonywanie wyborów dobrych i chcianych.

Doświadczenie życiowe i media, pokazują nam narastające konsekwencje zła: zdrady, rozwody, aborcje, uzależnienie od pornografii i seksu, gwałty, pedofilię. Kiedy jednak zapytać o ich rzeczywiste przyczyny, słychać tylko pomruki niezadowolenia i ironiczne uwagi o cenzurze i ciemnogrodzie.

A jednak trzeba o nich mówić bez wstydu i strachu nawet jeśli sami nie jesteśmy bez grzechu. To nie my jesteśmy nienormalni. Nienormalny jest świat, który nie odróżnia miłości od jej karykatur i perwersji.