facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Proszę o modlitwę o uratowanie małżeństwa Anny i Jacka.
Anna
2020-01-09 16:32:06
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - luty
MISJE - Drodzy Przyjaciele Misji

SWM Młodzi Światu

strona: 21Drodzy Przyjaciele Misji

Rusztowania, które widzicie na zdjęciu, to początki kościoła powstającego właśnie w Bosconii. Ta salezjańska placówka znajduje się w Piura na północy Peru i obejmuje swoją opieką najbiedniejszych mieszkańców miasta, a właściwie dzielnicy slumsów. Pracują w niej także Polacy: ks. Andrzej Papież SDB, Elżbieta Jakubek i Małgorzata Sobstel z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu z Krakowa i Artur Szczęch, który wyjechał jako wolontariusz Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco z Warszawy.

W Bosconii jest szkoła, oratorium, warsztaty techniczne, a dzięki także m.in. Waszej pomocy finansowej będzie też kościół, mogący pomieścić wszystkich wiernych, którzy licznie gromadzą się podczas niedzielnych Mszy św. i innych uroczystości. Prace nadal trwają, angażując okolicznych mieszkańców i wychowanków Bosconii, dzięki czemu powstający budynek jest czymś więcej, niż tylko kolejną budowlą. Jest także wyrazem wiary i zaangażowania tych, którzy wkładają w jego powstanie swoje siły i serce.

Celebrowano już tutaj pierwszą Mszę św. pod postawionym stropem, podczas której modlitwą zostali objęci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstawania tej świątyni, czyli także Wy Drodzy Przyjaciele.

SWM Młodzi Światu