facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Proszę o modlitwę o uratowanie małżeństwa Anny i Jacka.
Anna
2020-01-09 16:32:06
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - luty
W ORATORIUM - Sposób na Eucharystię

Michał Mączyński, Konrad Janowicz

strona: 18Animator ma za zadanie wychowywać młodego chrześcijanina. Jednak oratoria gromadzą często bardzo dużo młodzieży i przybliżenie każdego do Boga poprzez zabawę czy rozmowę nie zawsze się udaje. Sposobem na dostarczenie głębokich przeżyć i refleksji nad własnym życiem z Chrystusem jest Eucharystia.


Eucharystia jest takim momentem, kiedy możemy zjednoczyć się z Panem i posilić się Jego ciałem. Ale czy zawsze jesteśmy świadomi tego, co dzieje się na Mszy św.? Jedno ze spotkań formacyjnych warto poświęcić pogłębieniu istoty Eucharystii w naszym życiu i uświadomieniu tego wychowankom.

Zacznijcie od ustalenia najdogodniejszego terminu, aby na spotkanie przyszło jak najwięcej osób. Dobrym miejscem na taką „specjalną” Mszę byłby mały kościół, w którym panuje klimat zadumy. Warto, żebyście zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną i zachęcili wychowanków do śpiewania, wybierając pieśni, które zna większość z nich. Postarajcie się o śpiewniki. Napiszcie też komentarze, które czytane w odpowiednich momentach przybliżą uczestnikom znaczenie poszczególnych części Eucharystii.

Aby bardziej zjednoczyć wspólnotę możecie razem przeczytać czytania mszalne z wcześniej rozdanych kartek. Poproście również kapłana o wygłoszenie homilii, w której przedstawi sens Eucharystii, wytłumaczy znaki. Po Komunii św. poproście kapłana o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, co pozwoli jeszcze głębiej przeżyć to spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Nie zapomnijcie przygotować podopiecznych, mówiąc im o istocie stanu Łaski Uświęcającej podczas Eucharystii. W innym wypadku cały wasz trud nie będzie miał sensu. Będzie jak wesele, ale bez państwa młodych!

Dzięki takiej Eucharystii wychowankowie będą mieli okazje nie tylko zapoznać się z jej przebiegiem i znaczeniem poszczególnych gestów, ale również dokładnie zastanowić się nad jej sensem. Życzymy wam, aby wasi wychowankowie stali się w pełni świadomi istoty i sensu Eucharystii.