facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Proszę o modlitwę o uratowanie małżeństwa Anny i Jacka.
Anna
2020-01-09 16:32:06
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - luty
DUCHOWOŚĆ - Bądźcie doskonali

ks. Andrzej

strona: 22Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

Być doskonałym, nie jest trudno. Jest beznadziejnie trudno.

Dlaczego Jezus domaga się od nas doskonałości, w dodatku każąc nam być jak Ojciec Niebieski? Nie wie, że nie radzimy sobie z dużo prostszymi zadaniami? Wie – ciągle nam przebacza i to wciąż te same rzeczy. Siedemdziesiąt siedem razy. Po siedem razy na dzień.

To o jakiej naszej doskonałości może być mowa?

Rozmawiałem niedawno ze skrupulantem. Nie był doskonały. Wszystko, co robił nie było doskonałe. Nawet te rzeczy, które zrobił najlepiej jak potrafił, można było zrobić lepiej, nie mówiąc już o tych, które zrobił źle. Był niezadowolony z siebie niezadowoleniem wiecznym. Próbowałem mu coś tłumaczyć, ale wciąż pytał się, czy grzech zaczyna się po szóstym czy po siódmym miejscu po przecinku. I co jeszcze musi zrobić, żeby Bóg przestał być z niego niezadowolony. Oczywiście żadna odpowiedź go nie zadowalała. Kolejne, coraz częstsze spowiedzi go nie zadowalały, bo jego rachunek sumienia nie był dostatecznie doskonały. Zresztą żal za grzechy też.

Nie potrafił zrozumieć, że doskonałość dotyczy miłości, a nie moralności.

Doskonałości nie da się zdobyć, bo pochodzi nie od nas, ale od Boga. Tylko On jest doskonały i nie dlatego, że robi wszystko, tak jak należy. Jest doskonały, bo Jego deszcz pada na dobrych i na złych, a Jego słońce świeci dobrym i złym. Jest doskonały, bo kocha nawet tych, którzy Go odrzucają. Kocha skrupulanta, który, skupiony na sobie do granic możliwości, nie jest w stanie zauważyć Jego miłości. Przebacza tym, którzy przybijają Go do krzyża. Zstępuje do piekieł, aby nie pozostawić samych, tych którzy Go nie chcą na wieki.

Być doskonałym to objąć swoją miłością, także tych, którzy nam za nią nie chcą odpłacić. To dużo łatwiejsze niż nam się wydaje. I najtrudniejsze na świecie.