facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2009 - lipiec/sierpień
MISJE. Czas dawania

Agnieszka Mazur SWM Młodzi Światu

strona: 31Są młodzi ludzie, którzy po maturze idą na studia, bronią dyplomów magisterskich, robią karierę, zakładają rodziny. Jest też grupa tych, których nazywamy wolontariuszami. Ci przerywają studia, zostawiają pracę, wygodne życie i przyjaciół. Stawiają sobie za cel spełniać marzenia innych.

Ania, Mateusz, Martyna, Paula, Kuba, Kasia, Andrzej, Dominika, Aneta, Michalina to tylko niektórzy wolontariusze, którzy w tym roku wyjadą do krajów Afryki i Ameryki Południowej, by dać siebie innym. Podejmowane przez nich działania mają wspierać rozwój miejscowej ludności, co bezpośrednio wpłynie na podniesienie poziomu edukacji czy pomocy medycznej.

Kolejnym aspektem wyjazdów misyjnych wolontariuszy świeckich jest bezpośredni wpływ na społeczeństwo polskie, zaczynając od najbliższego środowiska. Od rodziny, przyjaciół, poprzez znajomych i kolegów ze studiów czy z pracy. Ta edukacja w kraju jest o tyle ważna, że ciągle spotykamy się z powątpiewaniem czy pomoc biedniejszym krajom jest rzeczywiście potrzebna. Dlatego ich misja nie zakończy się tuż po powrocie, ale przejdzie do kolejnego etapu.

Kursy informatyczne w Chingoli, administracja i zajęcia wychowawcze w Tupizie, zajęcia z mechaniki samochodowej w Ashaiman, prowadzenie domu dzieci ulicy w Sunyani, zajęcia artystyczne w Biharamulo, streetwork w Limie, prowadzenie ośrodka medycznego w Dire Dawa. Prawdopodobnie to jeszcze nie wszystko, czym zajmą się wolontariusze. Pełni pomysłów i chęci działania, wykorzystają swoją energię w najlepszy z możliwych sposobów.

Za kilka miesięcy wyruszą w podróż, która może zmienić życie ich i tych, do których jadą. Z radością księdza Bosko, pragną swoim życiem realizować wołanie Jezusa Chrystusa, który zostawił nam słowa „idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”.