facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - wrzesień
MISJE. MISYJNY DZIEŃ WDZIECZNOŚCI

katarzyna Dumańska

strona: 20Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, kierując się wskazówkami Św. Jana Bosko, a także słowami Księdza Generała z tegorocznej Wiązanki, postanowił wykorzystać czas wakacji, by w szczególny sposób zadbać o rodziny tych, którzy czynnie angażują się w sprawy misji. W ostatnią niedzielę lipca w krakowskim WSDTS odbyło się wspaniałe spotkanie – Pierwszy Misyjny Dzień Wdzięczności.

Rodzinny klimat od zawsze był i jest bardzo istotnym elementem każdego salezjańskiego dzieła. Domowe ciepło, którym obdarzała swoje dzieci Matusia Małgorzata, a które później przy jej ogromnej pomocy Ksiądz bosko starał się zapewnić swoim wychowankom, stanowiło solidny fundament ich życia. Sam, zawsze pełen szacunku i miłości do matki, tego samego uczył swoich chłopców. Do dziś w każdej salezjańskiej szkole czy oratorium troska o rodzinę i jej zaangażowanie w proces wychowawczy mocno leży na sercu spadkobiercom charyzmatu Księdza Bosko.

Z zaproszenia, rozesłanego do wszystkich rodziców misjonarzy i wolontariuszy związanych kiedykolwiek z SWM Młodzi Światu, skorzystało ponad 100 osób. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja, dzięki której mogli poznać pracę i osiągnięcia SWM, zobaczyć bliskie ich dzieciom osoby i miejsca, porozmawiać z wolontariuszami, misjonarzami, którzy wrócili z placówek, i z tymi, którzy w Krakowie tworzą organizacyjne zaplecze dla misji. W spotkaniach uczestniczyli dwaj misjonarze przebywający obecnie na urlopie: ks. Paweł Michałowski z RPA i ks. Paweł Skolasiński z Malawi. Ich opowiadania i zdjęcia pozwoliły rodzicom poznać rzeczywistość, która na pewien okres czasu staje się udziałem ich dzieci.

Niedzielne popołudnie zakończyła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem kończącego kadencję Księdza Inspektora Tadeusza Rozmusa. Po wygłoszonym kazaniu, Ksiądz Inspektor wręczył krzyże misyjne szóstce wolontariuszy, udającym się w najbliższym czasie do pracy misyjnej. Wyjadą oni: Katarzyna Magiera i Michał Terlecki – do Etiopii, Anna Elżbieciak i Sylwia Fijałkowska – do Zambii, Marek Wołkowski do Zimbabwe i Tomasz Śliwiński do Malawi.

Jak sugeruje sama nazwa spotkania, Mszę Świętą zakończyły podziękowania i kwiaty wręczone rodzicom przez wolontariuszy. Mamy nadzieję, że wspomnienia z tej pięknej uroczystości będą na długo ogrzewać serca rodziców, szczególnie tych, których dzieci pracują gdzieś daleko dla misji. A za rok znów spotkamy się miejmy nadzieję w jeszcze liczniejszym gronie.