facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - wrzesień
RODZINA SALEZJAŃSKA. Ewangelizacja w sieci

Łukasz Dudkowiak

strona: 17Internet jest najszybciej rozwijającym się nośnikiem informacji, jest też jednym z głównych mediów, z których korzysta młodzież – przewyższając pod tym względem radio, prasę i telewizję. Mimo że niesie on ze sobą liczne zagrożenia, to również daje prawie nieograniczone możliwości, które, zgodnie z duchem św. Jana Bosko, można wykorzystać do ewangelizacji młodzieży.

Jednym z serwisów, które oprócz funkcji informacyjnej stara się również pełnić i prowadzić działalność ewangelizacyjną jest stosunkowo duża i rozbudowana witryna Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Podstawowym zadaniem Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych (SWE) jest pogłębianie wiary przez zrzeszoną w niej młodzież oraz ewangelizacja wszystkich tych, których spotyka na swojej drodze. SWE starają się przenieść i realizować te cele również w Internecie. W witrynie można zapoznać się z podstawowymi danymi na temat ruchu czy też informacjami o bieżącej działalności. Dostępny jest również rozbudowany interfejs kontaktów - w jakich miejscowościach działają wspólnoty, jak z nimi nawiązać kontakt itp. Oprócz takich „statycznych” treści, w ramach serwisu znaleźć można również bardziej dynamiczne formy, takie jak forum oraz czat. Zwłaszcza te dwa ostatnie elementy są świetnym nośnikiem ewangelizacji. To właśnie na forum oraz czacie odbywają się rozmowy, nie tylko pomiędzy młodzieżą zrzeszoną w ramach SWE, ale również wszystkich tych, którzy trafiają na stronę w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania. To tutaj nawiązują się nowe znajomości, to tutaj również większości osób znacznie łatwiej (korzystając z teoretycznej anonimowości w sieci) jest szczerze rozmawiać o swoich problemach, obawach, wątpliwościach. W wirtualnym pokoju rozmów wspólnot SWE, co jakiś czas prowadzone są wirtualne spotkania oparte o program formacyjny Wspólnot.

Serwisy takie jak strona SWE, mają bardzo duże możliwości w realizacji zadań ewangelizacyjnych. Są najczęściej budowane i prowadzone przez młodzież dla młodzieży – tak jak chciał św. Jan Bosko, by to młodzi byli apostołami wśród młodzieży.