facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - marzec
RODZINA SALEZJAŃSKA - Z pomocą na Wschodzie

Wiesław Sojka

strona: 17Byli Wychowankowie Salezjańscy inspektorii krakowskiej aktywnie zaangażowani są w pomoc salezjanom na Wschodzie. Swoją opieką objęli m.in. placówkę w Przemyślanach na Ukrainie, gdzie pracują polscy salezjanie. Dyrektorem jest tam ks. Piotr Smolka SDB.

W styczniu br. delegacja Byłych Wychowanków Salezjańskich, w składzie: Stanisław Rzeszutko, Henryk Pilich, Wiesław Sojka, po raz kolejny gościła w Przemyślanach. Byli Wychowankowie dostarczyli paczki świąteczne dla dzieci i po raz kolejny zebrali ,,zamówienia” związane z potrzebami miejscowego Oratorium. Wzięli też udział w uroczystościach Bożego Narodzenia w klasztorze (ławrze – w starocerkiewnym) braci grekokatolików w Uniowie, które obchodzone jest dwa tygodnie po naszym Bożym Narodzeniu. Jako wychowankowie księdza Bosko, który nie był obcy zakonnikom w Uniowie, zostali zaproszeni do złożenia wizyty w klasztorze. Przy tej okazji uzgodnili możliwość współpracy na przyszłość.

Zaangażowanie w dzieło pomocy na Wschodzie jest już na stałe wpisane w działalność Stowarzyszenia Byłych Wychowanków Salezjańskich inspektorii krakowskiej.