facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2009 - maj
MISJE. Poczuć i zrozumieć

Agnieszka Mazur SWM Młodzi Światu

strona: 19Kilka lat temu w głowach wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu zrodził się pomysł wybudowania wioski afrykańskiej. Nie trzeba było długo czekać, a efekty pracy były znaczące. W 2007 r. w Krakowie stanęły chaty gliniane, w których zaroiło się od ciekawskich.

Każdego miesiąca kolejni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych dowiadują się w czasie spotkań w tej wiosce o tradycjach i obyczajach towarzyszących Afrykańczykom, o ich zajęciach, wyglądzie domów. Dzieci mogą na chwilę przenieść się w rzeczywistość Czarnego Lądu – lepią gliniane naczynia lub malują batiki. Idea, która przyświecała stworzeniu realistycznych rekwizytów, została w pełni zrealizowana.

Rok później, dosłownie za płotem chaty afrykańskiej, stanęło indiańskie tipi, dzięki któremu Ameryka Południowa nie wydaje się już tak odległa. Na tym jednak nie koniec, ponieważ powstał plan, który nazywa się Park Edukacji Rozwojowej. Jego założeniem jest stworzenie mapy świata, na której znajdą się kompleksy, charakterystyczne dla poszczególnych kultur, krajów i kontynentów. Chaty i siedliska z całego świata. Wszystko wypełnią eksponaty przywiezione przez wolontariuszy z poszczególnych krajów i narzędzia multimedialne, służące do prowadzenia zajęć.

To jeden ze sposobów budowania postaw otwartości oraz uwrażliwiania młodych ludzi na problemy krajów z różnych kontynentów.