facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2009 - marzec
WYZWANIA

ks. Andrzej Godyń SDB

strona: 3Trzy lata temu 22-letnia Luisel Ramos z Urugwaju zagłodziła się na śmierć. Dziewczyna przestała jeść, gdy dowiedziała się, iż wystąpi na swoim pierwszym pokazie mody. Przez kilka tygodni nikt nie był w stanie przekonać jej do zjedzenia najmniejszego kawałka chleba. Straciła przytomność w przebieralni, po zejściu z wybiegu dla modelek.

Klasztory klauzurowe o najsurowszej regule nie wymagają wyrzeczeń, które potrafią narzucić sobie ludzie marzący o popularności, karierze piosenkarki, aktora, modelki. Gdyby jakiś ksiądz podczas wielkopostnych rekolekcji dla młodzieży wezwał do postu o chlebie i wodzie, zostałby wyśmiany, okrzyknięty oszołomem, ciemnogrodem, a w niektórych krajach Europy, pewnie miałby problemy z prawem. Kiedy do jeszcze surowszych diet wzywają popkulturowe pisma, znajdują całe rzesze amatorów gotowych do najbardziej absurdalnych eksperymentów na zdrowiu, byle pojawić się na ekranie telewizora, a przynajmniej choć trochę przypominać uwielbianą gwiazdę.

Jednak choć łatwo nazywać takich ludzi pustymi, trudniej zauważyć ich głębokie zranienia powstałe z braku właściwie wyrażonej miłości w rodzinach, próżni wartości, chorych ambicji rodziców, pustki po Bogu. Św. Augustyn pisał, że serce człowieka pozostaje niespokojne, dopóki nie spocznie w Panu. I dopóki nie spocznie, będzie się szarpać na lewo i prawo i będzie próbowało odnaleźć miłość w namiastkach, podróbkach, świecidełkach, które błyszczą, ale nie mogą dać prawdziwego ciepła. Bo idol to z definicji bóg fałszywy. Czy jak mawiali dawni Polacy – bałwan.