facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - lipiec/sierpień
DUCHOWOŚĆ. Duchowość na skróty

ks. Andrzej

strona: 28

Nie bójcie się dawać samych siebie innym! Nie lękajcie się poświęcać czasu, talentów, młodzieńczej pomysłowości! Czas dany potrzebującemu nigdy nie jest czasem straconym. Angażowanie się w takie inicjatywy, jak Lednica, wyjazdy wakacyjne z dziećmi czy chorymi, pomoc w hospicjach, domach dziecka czy samotnej matki, to tylko niektóre przykłady, jak można żyć tym stylem, któremu na imię droga Chrystusa – powiedział kardynał Stanisław Dziwisz do młodzieży zebranej na Polach Lednickich. Wśród niej byli obecni także wolontariusze Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco wyjeżdżający na misje do Afryki, Ameryki Południowej i Europy Wschodniej.
Karol, Dominik, Monika, Tomek, Sebastian, Aneta przygotowywali się do pracy misyjnej przez rok w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. Są absolwentami wyższych uczelni z terenu całej Polski. Jadą służyć najuboższym dzieciom i młodzieży w krajach rozwijających się. Tomek, który będzie pracował na pustyni
Kaisut, tak mówi o swojej decyzji: Decyzję o wyjeździe podjąłem, kiedy zrozumiałem, że nie należy żałować czasu spędzonego z Bogiem i drugim człowiekiem. Wszys-tko ma swój cel, również chwile doświadczeń. Wielkość chrześcijanina polega na odrzuceniu możliwości ucieczki i wypłynięciu na głębię.
Jako odpowiedź na hasło tegorocznego lednickiego spotkania: Chrystus Drogą, podczas drugiej stacji drogi krzyżowej wolontariusze wyrazili pragnienie kroczenia za Chrystusem i głoszenia Jego ewangelii oraz przyjęli krzyże misyjne. Uroczystość poprowadził inspektor inspektorii warszawskiej, ks. Jan Niewęgłowski wraz z ks. Stanisławem Rafałko, dyrektorem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.