facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - czerwiec
Witajcie Najmilsi!

Romuald Witczak

strona: 23O, jak miło jest patrzeć na Wasz rozwój! Strona internetowa jest świetna. Czysta, jasna, oczywista. I ten system, że do tekstów archiwalnych można zaglądać po pewnym czasie – bardzo mi się podoba.
Ubolewam, że tak znakomite i możliwe do zastosowania metody wychowawcze św. Jana Bosko nie są znane i stosowane ogólnie, poza Waszymi własnymi kręgami. To przecież nic innego tylko wychowanie przez działanie, to spełnianie tej kardynalnej zasady, że obowiązkiem wychowawcy jest dać młodemu sukces, poczucie własnej wartości, godności, nadziei.
Sytuacja młodych, którzy przez swoje pochodzenie, miejsce zamieszkania, stan majątkowy itp. są przegrani już na starcie, jest podobna do tej, którą rozeznał ledwo wyświęcony na księdza Jan Bosko. Wielcy tego świata – jak dzisiaj – mieli usta pełne frazesów, natomiast sami nie robili nic, żeby taki stan rzeczy zmienić. To on swoją nieustępliwością, ciężką pracą od podstaw wyrąbał swoim chłopcom szanse na godne życie w tym murze zakłamania i obojętności.
Warto taką sylwetkę dzisiaj propagować, warto go naśladować. Cieszę się, że idziecie w tym kierunku, życzę, by Wam się udawało stale rozszerzać działania, wychodzić poza własny krąg wtajemniczenia. Bo macie z czym!

Pozdrawiam
Romuald Witczak