facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - czerwiec
MISJE. Finał konkursu misyjnego

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

strona: 21

W październiku 2005 r. m trafił do Waszych rąk, drodzy Czytelnicy, specjalny numer Don BOSCO, w całości poświęcony tematyce misyjnej. Opowieści misjonarzy i wolontariuszy, historia salezjańskich wypraw, rzeczywistość misyjna w Polsce stanowiły podstawę do konkursowych zmagań młodych ludzi z całego kraju. Dziś po ponad sześciu miesiącach ciężkiej pracy i III-etapowej selekcji, zostali wyłonieni zwycięzcy.
Finał Konkursu “Z misją światu” odbył się w Krakowie w ramach Inspektorialnego Święta Młodości - Savionalia 2006. Po przedpołudniowej części pisemnej, trójka najlepszych zawodników w kategorii młodszej i starszej stoczyła ustny pojedynek na scenie, odpowiadając przed swoimi rówieśnikami na trudne pytania z misjologii, historii misji, tradycji i kultury Krajów Globalnego Południa.
Z radością informujemy, iż zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego “Z misją światu” zostali w kategorii młodszej: Basia Kulka z Oświęcimia, Krzysztof Maślejak z Lubina, Kasia Hejnowicz z Dubiecka. W nagrodę cała trójka wyjedzie na dowolnie wybrany turnus Wakacji Salzezjańskich 2006, organizowany na terenie Polski. W kategorii starszej najlepsi okazali się: Karolina Maciejewska ze Świętochłowic, Anna Sarniak z Czarnego Dunajca, Karol Romankiewicz z Rzeszowa. Nagrodą główną dla finałowej trójki jest pielgrzymka śladami św. Pawła - ewangelizatora narodów.
Dzięki zaangażowaniu krakowskiego inspektoratu nagrody otrzymała też trójka najmłodszych uczestniczek konkursu ze Szkoły Podstawowej w Rzeszowie: Emilia Nicał, Karolina Pejska i Dominika Chom.
Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w Konkurs.