facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - czerwiec
RODZINA SALEZJAŃSKA. Savionalia

koad. Sebastian Wiśniewski SDB

strona: 17W dniach 28-30 kwietnia br. w Krakowie na Łosiówce po raz XVI odbyły się Dni Radości znane jako Savionalia. Uczestniczyło w nich około 1000 młodych ludzi. W programie przygotowanym przez Salezjańskie Centrum Wychowania i Duszpasterstwa Młodzieży przewidziano wiele atrakcji. Jedną z nich była gra terenowa w obrębie krakowskiego Rynku, tzw. Citygame, która w ciekawej formie pozwalała młodym uczestnikom poznać walory historyczne i kulturalne miasta.
Savionalia to jednak nie tylko czas zabawy. W sobotnie popołudnie w seminaryjnej kaplicy była możliwość nawiedzenia Najświętszego Sakramentu oraz przystąpienia do Sakramentu Pojednania. Centralny dzień Święta Młodości został zakończony koncertem zespołu Clezmers, po którym odbyło się specjalnie przygotowane nabożcństwo. W czasie liturgii zostały rozdane modlitwy za rodziny oraz chleb, który symbolizuje Eucharystię oraz codzienność życia. Podczas nabożeństwa Radca Regionalny Europy Północnej, ks. Albert van Hecke, skierował słowo do młodzieży, uwrażliwiając ją na prawdziwe wartości rodzinne.
Według tradycji salezjańskiej, wieczorne modlitwy kończą się „słówkiem na dobranoc". Tym razem na „słówko" zostało zaproszone młode małżeństwo, które od lat związane jest z dziełem wychowawczym księdza Bosko. Opowiadali oni o początkach swojej miłości i dojrzewaniu do małżeństwa oraz o błogosławieństwie, jakim obdarzył ich Bóg w postaci synów.
Savionalia 2006 zamknął koncert zespołu New Day. Po rozdaniu nagród i dyplomów za rozgrywki sportowe i uczestnictwo w weekendowym spotkaniu młodzież rozjechała się do domów. Za rok będą tu znowu...