facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - grudzień
MISJE. Kalendarz misyjny 2013

ks. Maciej Makuła SDB

strona: 19Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie co roku wydaje kalendarz poświęcony dziełom misyjnym. W roku 2013 zachęcamy do wsparcia placówki Namugongo w Ugandzie, prowadzonej przez salezjanina z Polski, ks. Ryszarda Józwiaka.

Uganda to niewielkie państwo w Afryce Wschodniej. Niegdyś nazywane perłą Afryki, dziś jedno z najbiedniejszych państw świata. Kraj bez dostępu do morza, leżący za to nad przepięknym Jeziorem Wiktorii. Kraj z bogatą tradycją i kulturą, z ogromnymi bogactwami naturalnymi, a mimo to ubogi.

Jednym z największych bogactw Ugandy są dzieci i młodzież. Nadzieja na lepszą przyszłość kraju i całego kontynentu afrykańskiego. Niestety, kilkadziesiąt tysięcy dzieci żyje na ulicach miast. Ulica stała się ich domem. Tu mieszkają, pracują i umierają. Najmłodsze nie mają jeszcze dwóch lat. Pochodzą głównie z rozbitych rodzin lub są sierotami. Pozbawione opieki schodzą na złą drogę. Kradną, sprzedają swoje ciała, handlują narkotykami, tworzą grupy przestępcze. Śpią w tekturowych kartonach. Nie chodzą do szkoły, nie wierzą w ludzką dobroć. Ale jak wszystkie dzieci na świecie tęsknią za prawdziwym domem i szczęśliwym dzieciństwem. Mają małe i wielkie marzenia, chcą być kochane, chcą się bawić, uczyć i śmiać.

Namugongo daje im tę właśnie szansę. To placówka misyjna w wiosce Mulawa, 15 km od stolicy Ugandy – Kampali. Miejsce na wzgórzu otoczone zielenią. Tam mieści się salezjańskie dzieło Children and Life Mission (CALM). W nim znajdują schronienie, dom i rodzinę chłopcy ulicy, porzuceni przez rodziców, zapomniani przez wszystkich, zarażeni wirusem HIV, sieroty i półsieroty.

Dochód ze sprzedaży Kalendarza 2013 przeznaczony jest na budowę szkoły w Namugongo.