facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2009 - październik
MISJE. Za wszystko dziękując

Agnieszka Mazur

strona: 19Wzorem lat ubiegłych Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” zorganizował dla darczyńców, rodziców, a także lub przede wszystkim dla wolontariuszy „Dzień Wdzięczności”. To czas dla tych, którym należą się podziękowania za lata działalności organizacji, która poprzez młodych ludzi niesie dobrą nowinę innym w odległych miejscach na ziemi.

Tegoroczne obchody Dnia Wdzięczności zostały połączone z poświęceniem pierwszego w Polsce Parku Edukacji Rozwojowej, którego otwarcie odbyło się 6 września br. Wśród zaproszonych gości byli: ks. kard. Stanisław Dziwisz, ksiądz inspektor Marek Chrzan SDB oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Współpracy Rozwojowej i Edukacji RP. Dzień rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach. Później wszyscy udali się na Tyniecką 39, gdzie byli świadkami poświęcenia i otwarcia Parku Edukacji Rozwojowej.

Odbył się także koncert zespołu Aire Andaluz. Czas zwiedzania nowego obiektu był równocześnie czasem rozmów, wspomnień i radości, która towarzyszyła temu wspólnemu dziełu na rzecz rozwoju krajów Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Dzieci, które przybyły na spotkanie, wzięły udział w zabawach prowadzonych przez wolontariuszy na terenie poszczególnych kontynentów w Parku Edukacji Rozwojowej. Domek z Papui Nowej Gwinei, igloo, wioska afrykańska, indiańskie tipi czy domek z peruwiańskich Andów cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wierzymy, że Dzień Wdzięczności był świętem radości nie tylko dla wolontariuszy i pracowników Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, ale dla każdego, kto odwiedził w tym dniu nasz Park Edukacji.