facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Proszę o modlitwę o uratowanie małżeństwa Anny i Jacka.
Anna
2020-01-09 16:32:06
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2008 - listopad
DUCHOWOŚĆ. Prawdziwa religia

Natanael

strona: 13Skąd można mieć pewność, że chrześcijaństwo jest prawdziwą religią i to chrześcijaństwo rzymskokatolickie? A może każdy światopogląd posiada swoją prawdę?

Można powtórzyć za jednym z teologów, że chrześcijaństwo właściwie nie jest religią, ale Osobą. Osobą Jezusa Chrystusa. Chrystus jest ostateczną odpowiedzią na wszelkie ludzkie pytania związane z sensem życia. Bogiem-Miłością, który z miłości do człowieka bierze na siebie jego zło, przyjmując cierpienie zwycięża śmierć i daje każdemu człowiekowi, który tego chce, uczestnictwo w życiu samego Boga. Żadna inna religia czy światopogląd nie dają tak kompletnej wizji sensu i takiej obietnicy życia po śmierci dla każdego człowieka, która łączy wszystkie aspekty człowieczeństwa: fizyczność, racjonalność, psychikę, relacje z innymi, duchowość, moralność.

Oczywiście każda religia odpowiada w jakimś zakresie na różne potrzeby ludzi różnych czasów i kultur i w tym sensie zawiera pewne prawdy, żadna jednak nie mówi, że Bóg jest miłością i żadna nie czyni tego w sposób równie uniwersalny, jak chrześcijaństwo.

Kościół rzymskokatolicki jest natomiast Kościołem apostolskim, czyli trwającym nieprzerwanie od czasów Chrystusa, pod opieką Ducha Świętego, zachowując w zmieniających się warunkach historycznych, prawdziwą naukę Chrystusa oraz celebrując nieprzerwanie Jego obecność w Eucharystii, o którym Jezus powiedział Piotrowi, że „bramy piekielne go nie przemogą”.

Natomiast sformułowanie, że każdy światopogląd posiada swoją prawdę jest mało precyzyjne i w konsekwencjach niebezpieczne, bo gdyby chcieć je przyjąć, to nie można by było potępić nawet najbardziej zbrodniczych ideologii.