facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2008 - lipiec/sierpień
MISJE. Razem w działaniu

Katarzyna Dumańska SWM Młodzi Światu

strona: 35Podczas majowych tygodni okolice biura Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu na ulicy Tynieckiej w Krakowie stały się centrum wymiany międzykulturowej. Na szkolenie organizowane w ramach projektu “Youth in Action – Together for Development” zjechali się młodzi ludzie z Ghany – pod opieką ks. Piotra Wojnarowskiego, z Peru, Grecji i oczywiście z Polski.

Każdy dzień wypełniały warsztaty, ćwiczenia, dyskusje. Za pomocą aktywnych i nowoczesnych metod, młodzież uczyła się, jak być liderem, jak pracować z grupą, rozwiązywać trudne sytuacje. Mimo dużej różnicy kulturowej, cała grupa wspaniale się zintegrowała, a język pozawerbalny idealnie uzupełniał braki w tradycyjnej komunikacji. Warsztaty trwały do końca maja, a w ostatni wspólny weekend uczestnicy włączyli się w organizację corocznej akcji Orawia Dzieciom Afryki w Jabłonce, gdzie przygotowali tradycyjne potrawy i dzielili się swoją kulturą z gronem uczestników, dodając tym samym niezapomnianego kolorytu imprezie.

Szkolenie w Krakowie to tylko część szerszego projektu. Polska i grecka młodzież, biorąca udział w szkoleniu, już z początkiem lipca wyjedzie na dwa miesiące do swoich ghańskich i peruwiańskich przyjaciół, by wspólnie prowadzić warsztaty i szkolenia dla lokalnych liderów i w ten sposób rozprzestrzeniać zdobyte już umiejętności i doświadczenia.