facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2008 - lipiec/sierpień
WYZWANIA

ks. Andrzej Godyń SDB

strona: 3Wiara w realność świata dobrych i złych duchów jest dla chrześcijanina czymś oczywistym. Już od dziecka uczymy się modlitwy do Anioła Stróża, a Ewangelia każe nam także wierzyć w duchy złe, szkodzące człowiekowi, których jedynym pogromcą jest Jezus Chrystus.

Świat duchów jest światem realnym. Zjawiska, które nie mają swojego naukowego wytłumaczenia (a przynajmniej takiej perspektywy), o ile nie są sztuczką oszustów, są dotknięciem rzeczywistości, którą Bóg – dla naszego dobra – chciał przed nami zakryć. Jednym z efektów tak silnie obecnej we współczesnej kulturze fali laicyzacji jest zlekceważenie tej chrześcijańskiej wizji świata duchowego i fascynacja zjawiskami, przed którymi chrześcijaństwo może tylko przestrzegać. O ile jednak wielu chrześcijan zdaje sobie sprawę, że np. wywoływanie duchów i inne praktyki okultystyczne są grzechem, to ze zdziwieniem przyjmuje, że np. medycyna tzw. „naturalna”, niektóre sztuki walki, rodzaje muzyki, medytacje rodem z Dalekiego Wschodu itp. potrafią być czymś równie niebezpiecznym i złowrogim.

Dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z ideologią i praktykami New Age, temat który podejmujemy w tym numerze Don BOSCO może wydawać się kontrowersyjny, jednak świadectwa osób, które dały się w nie wciągnąć nie pozostawiają wątpliwości, że to, co zaczyna się jako zabawa, ciekawość, ucieczka od problemów, może prowadzić do tragicznych konsekwencji: utraty zdrowia fizycznego i psychicznego, zniszczenia relacji rodzinnych, aż po próby (także skuteczne) odebrania sobie życia.

Niestety, jak zauważył Gilbert K. Chesterton, pierwszym objawem utraty wiary w Boga jest utrata zdrowego rozsądku.