facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2008 - maj
DUCHOWOŚĆ. Dar Matki

ks. Andrzej

strona: 13Miłość pozostaje ukryta, dopóki nie znajdzie swojego wyrazu, a wyrazem miłości jest dar. Miarą miłości jest jakość daru i gotowość serca – „radosnego dawcę miłuje Bóg”. Darem może być wszystko: przedmiot, czas, umiejętność, życie. Jest zawsze poświęcony, czyli ofiarowany. Jest utratą, która niesie nadzieję miłości odwzajemnionej.

Bóg jest miłością, a jej centrum jest Chrystus. Jest darem Ojca dla ludzkości i każdego człowieka: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. W Eucharystii jest darem nieprzemijającym, zawsze gotowym.

Jezus jest też darem ludzkości dla Ojca – syn Boży jest także synem człowieczym. Ten, którego dał nam Bóg, został nam dany także przez Matkę. Nie byłoby Go dla nas bez Jej zgody: „Niech mi się stanie według twego słowa”. Maryja najpierw przyjmuje Go do swego łona, później wydając na świat w momencie narodzin. Po ośmiu dniach wraz z Józefem symbolicznie oddaje Syna Ojcu w jerozolimskiej świątyni, a symbol urzeczywistni się w dramacie Krzyża, kiedy Jej serce prawdziwie „przeniknie miecz”. Chrystus, dopełniając miary największego daru w historii kosmosu, z wysokości Krzyża oddaje swoją Matkę umiłowanemu uczniowi. Maryja będzie z nim i pozostałymi uczniami w wieczerniku, kiedy Zmartwychwstały ofiaruje im Ducha.

W dynamice tej zadziwiającej wymiany darów, Bóg daje nam Matkę, a Matka daje nam Boga. Miarą miłości Boga jest Jego Syn – dar największy. Ale dzięki Maryi Jezus Chrystus jest też miarą naszej ludzkiej miłości do Boga. Wraz z nią dajemy Ojcu nasz najważniejszy dar. A Ojciec przyjmując Go, w Jego Duchu przygarnia z Nim także i nas i pozwala nam mieszkać w Swoim domu, u którego drzwi czeka na nas Matka.