facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - kwiecień
MISJE. Blogi wolontariuszy misyjnych

ks. Maciej Makuła SDB

strona: 19Wolontariusz w krajach misyjnych zazwyczaj przeżywa szok poznawczy. Kultura, język, zachowania, zwyczaje – są często oddalone od polskich realiów bardziej niż to pokazują reportaże telewizyjne. Tam gdzie kamera jedzie na kilka dni, wolontariusz zostaje cały rok. Dobrze przygotowany, potrafi odkryć przed czytelnikiem swojego bloga interesujący skrawek świata.


Blog internetowy jest sposobem opisu rzeczywistości, która zachwyca, dziwi, irytuje, drażni. Bloger na misjach potrzebuje jedynie małej dawki prądu, Internetu oraz komputera, aby jego post przeleciał niekiedy kilkanaście tysięcy kilometrów nad oceanem i dotarł do odbiorcy w Warszawie, Grajewie, Szczecinie czy Radzyniu Podlaskim.

Wolontariusze misyjni z Międzynarodowego Wolontariatu
Don Bosco regularnie piszą blogi. Przeszli szkolenie, jak pisać teksty, aby przyciągały odbiorcę. Starają się krótkimi opowieściami obudzić w polskim czytelniku zmysł krytyczny wobec świata dzięki emocjom, które w ich tekstach przelewają się między zdaniami.

O czym piszą? O rdzawej ziemi ugandyjskiej, o różnicach kulturowych w Zambii, o realnych problemach dzieci ulicy w Peru. O zwyczajach bożonarodzeniowych na misjach, o pracy salezjanów i sióstr salezjanek w największych slumsach świata. O rozumieniu czasu w Afryce, o peruwiańskim podejściu do pracy, o świecie, w którym nie zawsze białe jest białe, a czarne jest czarne. Piszą o tęsknocie za Polską jako o kraju, na który nie powinniśmy narzekać.

Blogi wolontariuszy misyjnych z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z Warszawy znaleźć można na stronach ekai.pl, bosko.pl oraz misje.salezjanie.pl.