facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2009 - czerwiec
MISJE. Afrykamerowy dialog kulturowy

Agnieszka Mazur SWM Młodzi Światu

strona: 19Kilkanaście projekcji filmowych, spotkania z literaturą i sztuką, prelekcje naukowców, badaczy czy miłośników krajów południowego globu. To wszystko miało miejsce, końcem kwietnia br. w Krakowie, który stał się polską stolicą kinematografii afrykańskiej w czasie IV Festiwalu Filmów Afrykańskich Afrykamera 2009, którego współorganizatorem był Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu.

Pierwsza odsłona nastąpiła wiosną 2006 r. Inicjatywa okazała się sukcesem – zarówno w oczach organizatorów, jak i uczestników. Minęło kilka lat, a festiwal znalazł odbiorców w kilku największych miastach Polski – w Gdańsku, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Oprócz kilku projekcji filmowych dziennie, program zakładał spotkania z kulturą, tradycją i problematyką afrykańsko-europejską. Były spotkania z prozą afrykańską, którą zaprezentowali studenci teatrologii, a także spotkanie z autorem książki o Polsce z perspektywy Nigeryjczyka, pracującego na stadionie X-lecia w Warszawie.

Kolejną propozycją było „slajdowisko”, przedstawiające podróże po krajach Południa. Ważnym punktem programu była ogólnopolska konferencja naukowa, w czasie której naukowcy i specjaliści analizowali filmy, muzykę, sztukę, literaturę i architekturę.

Amatorom tańca organizatorzy umożliwili wzięce udziału w warsztatach Afro Dance. Wiele kontrowersji wzbudziła debata zatytułowana „Medialna twarz Afryki, portret czy karykatura?”.

Celem Festiwalu jest wpływanie na zmianę postrzegania Afryki w Polsce i nauczenie nas szacunku dla Afryki.