facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2013 - luty
Od redakcji

ks. Adam Świta, salezjanin

strona: 3W działaniach wychowawczych ks. Bosko nie dostrzegamy śladu gwałtowności. Upodobał sobie formuły św. Pawła, które mówią o miłości. Wzorem w duchowości był też dla niego św. Franciszek Salezy, doktor miłości, a więc i dobroci. Stąd wychowanie u ks. Bosko dokonywało się poprzez klimat wolności, dialogu i życzliwości. Ks. Bosko naśladował go w apostolstwie także poprzez pisanie i wydawanie książek i broszur dla swoich chłopców mówiących o życiu i wierze. Ta misja jest wciąż aktualna, ale dzisiaj powinna dokonywać się również w cyberprzestrzeni. Naśladując geniusz serca św. Franciszka, ks. Bosko prowadził młodych do odkrywania smaku Boga, świętowania życia, zaangażowania w dzieje. Psychologia podpowiada nam, że okres szkoły podstawowej oraz pierwsze lata gimnazjum są czasem poznawczym. W wieku dojrzewania, jak i w dorosłości będą się ujawniać wzorce i nawyki wtedy przyswojone. Dla młodych rozwój w wierze zawsze dokonuje się w relacjach z innymi osobami. Ma on swoje szczególne miejsce w relacji z rodzicami i wychowawcami. Zależy też jednak od środowiska, w którym przebywa młody człowiek: szkoły, oratorium, parafii, grup sportowych czy innych. Dlatego ważne jest, jakie wartości i poglądy przekazujemy młodym, a to związane jest z naszą osobistą duchowością. Duchowość salezjańska jest więc duchowością młodych.