facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - lipiec/sierpień
MISJE. Animacje misyjne na pielgrzymkach

ks. Maciej Makuła SDB

strona: 31Co roku wolontariusze z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego udają się z animacją misyjną na pielgrzymki w różne części Polski. Zachęcają swoich rówieśników do wyjazdów misyjnych.

Po rocznym przygotowaniu młodzi ludzie świeccy mogą wyjechać na misje krótkoterminowe (wakacyjne) albo długoterminowe (roczne). Wielu z nich o możliwości wolontariatu misyjnego dla ludzi świeckich dowiedziało się właśnie na wakacyjnych szlakach pielgrzymkowych.

Kto animuje? Wolontariusze, którzy wrócili z misji i ci, którzy dosłownie za kilka tygodni wyjadą do Afryki, Azji czy Ameryki Południowej. W wakacje 2011 roku Salezjański Ośrodek Misyjny animował na siedmiu pielgrzymkach: ełckiej, drohiczyńskiej, białostockiej, podlaskiej, łowickiej, płockiej oraz na Salezjańskiej Pielgrzymce Suwałki-Wilno. Z informacją o działalności misyjnej dotarł do około ośmiu tysięcy osób.

Wolontariusze podczas pielgrzymek przekazują barwne opowieści, uczą piosenek w różnych językach, wspominają o przygotowaniach do wyjazdu, o trudnościach na misjach. Ubrani w kolorowe stroje z różnych zakątków świata zachęcają do zastanowienia się nad powołaniem misyjnym. Ale najważniejszą informacją, którą chcą przekazać tysiącom młodych ludzi jest ta, że ich motywacja wyjazdu na misje ma na imię Jezus. Ci ludzie świeccy z ogromnym entuzjazmem i spokojem w sercu proponują swoim kolegom i koleżankom fascynację osobą Jezusa Chrystusa na polu misyjnym w charyzmacie św. Jana Bosko.