facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - lipiec/sierpień
WYZWANIA

ks. Andrzej Godyń SDB

strona: 3
Media (a raczej ci, którzy je robią) chcą wpływać na ludzi. Wpływać, czyli powodować zmianę przekonań, postaw i zachowań. Także nasz magazyn ma taki cel. Wpływać na rodziców i wychowawców. Dawać im wiedzę religijną i wychowawczą, kształtować chrześcijańską świadomość, budzić postawę otwartości na wiarę, miłość, poświęcenie oraz sprawiać, by ich życiowe wybory – i te wielkie, i te małe – były lepsze, bardziej dojrzałe, zgodne z Ewangelią i dekalogiem i w duchu salezjańskim prowadziły ich samych – oraz powierzone im przez Boga dzieci i młodzież – do zbawienia.

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy mediami otoczeni z każdej niemal strony, nietrudno zauważyć, że media czegoś od nas chcą. A jednak bardzo wielu z nas traktuje to, co widzi w telewizji, słyszy w radiu czy czyta w prasie jako przekaz neutralny i niewinny. Ot ktoś mówi to, czego się dowiedział, dzieli się własnymi przemyśleniami, pokazuje to, co po prostu najbardziej zasługuje na uwagę. Nic bardziej mylnego. Wszystko jest po coś.

Może nie ma mediów do końca obiektywnych, ale różnica między mediami uczciwymi a nieuczciwymi polega na zgodnym z prawdą powiedzeniu, jaki mają cel. My nie boimy się mówić tego wprost. Są media, które próbują tworzyć wrażenie, że są neutralne, zdroworozsądkowe i każdy normalny człowiek myśli tak jak oni. W rzeczywistości mają bardzo silną tożsamość liberalno-lewicową i wrogą temu, co dla chrześcijanina najdroższe. Trzeba być bardzo naiwnym, żeby dać się im zwieść, ale przecież naiwnych nie brakuje, zwłaszcza wśród osób niepewnych swej tożsamości i hierarchii wartości. Najlepszą obroną przed nimi jest wierność temu, czego uczy Bóg i Ewangelia. A w wątpliwościach najlepiej zacząć od modlitwy do Tego, który jest Prawdą.