facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - lipiec/sierpień
POKÓJ PEDAGOGA. Moda czy poważne zagrożenie?

Małgorzata Wianecka-Nowak

strona: 25Moja córka ubiera się tylko na czarno i robi ciężki ciemny makijaż, mimo, że ma dopiero 16 lat. Zupełnie też przestała mnie słuchać. Zaczynam się naprawdę o nią martwić. Czy to może być tylko niegroźna moda?

To co piszesz, nie brzmi niestety zbyt optymistycznie i choć zwykle raczej zalecam rodzicom spokój, w Twoim przypadku potrzebne jest raczej szybkie, natychmiastowe działanie. Pytasz czy strój, styl Twojej córki to może być niegroźna moda? Może to być przejściowa, krótkotrwała fascynacja. Czy niegroźna? Trudno powiedzieć z całą stanowczością, ponieważ nie wiemy dlaczego taki strój, taki makijaż nosi Twoja córka, z jaką jest związany modą?

Może to być subkultura gotycka, która jest postrzegana jako „mroczna”, czasami związana z okultyzmem, wampiryzmem, choć nie musi tak być. W powszechnej opinii got, to osoba smutna i okaleczająca się. Związana z muzyką gotycką wywodzącą się z nurtu cold wave, ponadto goci słuchają gothic metalu, doom metalu, metalu progresywnego oraz metalu symfonicznego, a także, zwłaszcza ostatnio, muzyki industrialnej oraz industrialno-elektronicznej.

Strój taki również noszą osoby nazywane Emo, związane z muzyką post hardcore, pop punk, a także metalcore. To jest i może być dla Twojej córki bardzo zagrażająca moda.

Piszesz również, że córka przestała Cię słuchać. To wydaje mi się jeszcze groźniejsze niż ewentualna moda. Na pewno nie dzieje się dobrze. Jeśli czujesz, że jest Ci trudno rozwiązać tę sprawę, nie masz pewności, co do tego, jakie podjąć dziania, to skorzystaj z pomocy psychologa, osoby poleconej. Nie zwlekaj, podejmij działanie dopóki to jest jeszcze możliwe.