facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2008 - wrzesień
MISJE. Konkurs

alezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

strona: 19Wygrać walkę ze światowym ubóstwem, posłać wszystkie dzieci do szkoły, zmniejszyć śmiertelność niemowląt, poprawić opiekę nad przyszłymi matkami, zadbać, by wszędzie na świecie kobiety i mężczyźni byli jednakowo szanowani. By tak się stało nie wystarczą tylko podpisy pod oficjalną deklaracją, choćby należały one do największych tego świata. Słowa zyskują moc sprawczą tylko wtedy, gdy podawane z ust do ust, ogarniają serca i umysły całych grup ludzi, mobilizując do podejmowania konkretnych działań, wywierania politycznego nacisku na struktury, przypominania przyjętych zobowiązań.

MAKE IT HAPPEN to konkurs promujący Milenijne Cele Rozwoju tak, by w jasny i atrakcyjy sposób dotarły do różnych grup. Na jednych najlepiej działa słowo pisane, inni potrzebują obrazu, jeszcze innych wciaga wirtualna rzeczywistość komputerowych gier. By dotrzeć do wszystkich, potrzeba mówić ich językiem.

Zapraszamy więc młodych w wieku od 18 do 30 roku życia do udziału w konkursie na esej, komiks, grę komputerową lub film krótkometrażowy na temat Milenijnych Celów Rozwoju.

Temat konkursu oraz poszczególne kategorie są bardzo szerokie, zostawiają więc ogromne pole swobody twórczej.

Biorąc udział w konkursie nie tylko pomaga się ludziom, którzy na całym świecie czekają, aż Milenijne Cele Rozwoju staną się faktem, ale stwarza się szansę spotkania ich twarzą w twarz, ponieważ główne nagrody w konkursie to 2-tygodniowy wyjazd do jednego z krajów misyjnych, by dotknąć tej innej rzeczywistości.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Youth Ambassadors for MDGs” finansowanego przez Unię Europejską i biorą w nim udział młodzi ludzie z Polski, Czech, Węgier i Cypru. Start już 15 września 2008 r. Szcegółowe informacje na stronie www.pl.youth4world.pl.