facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - maj
DUCHOWOŚĆ.Prawda, która wyzwala

ks. Andrzej

strona: 22

Chrystus jest drogą, prawdą i życiem. Jest Prawdą. Stawać po stronie prawdy to opowiedzieć się za Chrystusem. I odwrotnie - opowiedzieć się za Chrystusem oznacza żyć w prawdzie. Prawda wyzwala. Jej przeciwieństwem jest kłamstwo, a ojcem kłamstwa - szatan. Prawda szuka światła i nie boi się konfrontacji, kłamstwo tworzy fikcje, niekiedy bardzo złożone. Miesza prawdy z klamstwami, by zyskać na wiarygodności, by być prawdopodobnym. Nie chce się konfrontować, nie chce słuchać. Woli zagadać, zakrzyczeć, omamić. Ulubioną strategią kłamstwa jest zamienić znaczenie słów. Być prawdą inaczej.
Wokół prawdy krążą półprawdy, czyli nieprawdy. Na przyłkad, że zawsze leży pośrodku. Nieprawda. Czasem pośrodku, a czasem po czyjejś stronie. A
czasem po żadnej. Często dotarcie do niej wymaga wysilku, ale kto jest wytrwały, odnajdzie ją. Będzie na swoim miejscu. Właśnie tam.
Inna półprawda - nieprawda, to że każdy ma swoją prawdę. Nieprawda. Prawda jest jedna, można co najwyżej patrzeć na nią z różnych punktów widzenia. Przy uczciwości, dobrej woli i chęci wzajemnego zrozumienia można ją wspólnie odkrywać.
Prawda jest rewersem medalu, którego awersem jest milość. Są nierozłączne. Miłość musi prowadzić do prawdy - w przeciwnym wypadku jest nieprawdziwa. Nie jest miłością. Prawda wyzwala z niewoli miłości fałszywych i prowadzi do odkrycia Miłości prawdziwej - do Boga. On jest Miłością i Prawdą.