facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2005 - marzec
W ORATORIUM - Sposób na... "mokrą robotę"

Jacek Sokołowski, Konrad Janowicz

strona: 14W tym roku Święta Wielkanocne wypadają wyjątkowo wcześnie. Może być zatem zbyt zimno na polewanie się wodą w Świąteczny Poniedziałek. Proponuję więc zorganizowanie „wodnego wieczoru”.


Najlepszym miejscem na taki wieczór jest sala gimnastyczna. Będą Wam potrzebne również rekwizyty: wiaderka, ręczniki, gąbki, baloniki na wodę, słomki, kubeczki, taca i jeśli to możliwe basenik. Podzielcie uczestników na drużyny, wybierzcie kapitanów i sędziów.

Na początek możecie zaproponować rywalizację w „siatkówce”. Dwie osoby trzymają ręcznik, którym przez siatkę przerzucają i łapią balonik z wodą. Drużyna, na której polu rozbije się lub upadnie balon, traci punkt. Każda rozgrywka trwa około 15 minut.

Kolejną konkurencją może być „kelner”. Zawodnicy z pierwszej drużyny ustawiają się w dwóch rzędach, twarzą do siebie, zachowując odległość ok. 3 m. Trzymają w rękach balony z wodą, którymi będą próbowali strącić przedmioty z tacy kelnera. Zawodnicy z drugiej drużyny mają za zadanie przebiec pasem między przeciwnikami, tak aby nie upuścić tac z gąbkami. Tacę z gąbką kelner trzyma w jednej ręce. Te dwie konkurencje drużyny rozgrywają na zasadzie ,,każda z każdą’’.

Kolejną konkurencją tego mokrego wieczoru może być napełnianie wiadra wodą za pomocą różnych przedmiotów. Wszystkie osoby po kolei donoszą wodę do wiaderka za pomocą gąbki, słomki, małego kubeczka i wszystkiego, co mają przy sobie. Gdy ostatni zawodnik skończy zadanie, zmierzcie poziom wody w wiaderku. Ta z drużyn, która będzie miała jej najwięcej, wygra.

To oczywiście nie musi być koniec zabawy. Jednak wymyślenie innych „wodnych dyscyplin” pozostawiamy już inwencji Waszej i Waszych wychowanków.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji podliczcie punkty. Przegraną drużynę w nagrodę możecie oblać wodą. A na koniec po ciężkich zmaganiach pójdźcie sobie wszyscy na ciepłą herbatę i ciastka. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się taki sposób uczczenia Lanego Poniedziałku. Oby Wam przyniósł mnóstwo radości.