facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Proszę o modlitwę o uratowanie małżeństwa Anny i Jacka.
Anna
2020-01-09 16:32:06
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - październik
MISJE. 143. Salezjańska Ekspedycja Misyjna

ks. Maciej Makuła SDB

strona: 19Co roku przedstawiciele Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z Warszawy biorą udział w Salezjańskiej Ekspedycji Misyjnej. Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco w 2012 roku wysyła czternaścioro młodych ludzi na misje długoterminowe (roczne): do Zambii, Peru, Ugandy i Wenezueli.

Turyn. Valdocco. Niegdyś dzielnica nędzy; między pajdą chleba pachnącą ludzkim potem, a rozbitą głową z zaschniętą krwią; między odciskami na wewnętrznych stronach dłoni a twardymi kośćmi na zewnętrznych; między maszyną drukarską, a piekarnią; między wzlotem a upadkiem.

W tym miejscu stoi bazylika Wspomożycielki Wiernych. W niej stoimy my: salezjanie, salezjanki, ludzie świeccy; misjonarze, misjonarki i wolontariusze, którzy otrzymują krzyże misyjne.

Słyszymy imię, nazwisko, kraj pochodzenia oraz zakątek świata, w którym misjonarz będzie jeździł na zakupy przez najbliższe lata, rozmawiał przed kościołem z wiernymi bez butów; kraj, w którym bieda wymiesza się z bogactwem, tworząc koktajl globalizacji; kraj, o którym będzie się mówiło: misyjny. Kraj, w którym ludzie nie mają komputera, własnego maila, numeru telefonu komórkowego, wizytówki, ani nawet zestawu głośnomówiącego w samochodzie, sznurówek w butach czy też szybkoschnącego kleju...

Wśród dziwnie brzmiących dla europejskiego ucha imion i nazwisk, usłyszeliśmy kilka polskich. Marta Zubrzycka, Sylwia Grzęda, Paulina Marzec z Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco – to one otrzymały krzyże misyjne 143. Ekspedycji Misyjnej, 30 września 2012 roku, w Bazylice Maryi Wspomożycielki w Turynie. Ceremonii rozesłania misjonarzy przewodniczył przełożony generalny Towarzystwa św. Franciszka Salezego – ks. Pascual Chávez.