facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - październik
WYZWANIA

ks. Andrzej Godyń SDB

strona: 3Ten numer naszego magazynu poświęcamy pierwszym uczuciom nastolatków. Temat najpoważniejszy na świecie dla samych zainteresowanych, a często budzący uśmieszek rozbawienia w połączeniu z niepokojem u rodziców. I właśnie pomiędzy lekceważeniem a przesadą w podejmowaniu środków ostrożności rozgrywa się jego wychowawczy aspekt. Sprawdza się znowu nasza zwyczajowa już konstatacja: gdzie miłość między rodzicami znajduje właściwe, dobre środki wyrazu i rozwiązywania problemów a świat wartości jest właściwie poustawiany, tam powody do niepokoju są znacznie ograniczone. I przeciwnie, gdzie miłość nastolatków jest sposobem na ucieczkę od tego, co dzieje się w domu, tam konsekwencje braku równowagi emocjonalnej i nieodpowiedzialności potrafią przybrać dramatyczny wymiar.

Niestety z pewnością nie jest sojusznikiem rodziców i wychowawców medialna antykultura, która odziera miłość z odniesień do Boga, czystości, cierpliwości, wzajemnego poznawania się, a całe jej bogactwo sprowadza do seksualności. Niektórzy dziennikarze i psycholodzy wszystko widzą wyłącznie przez jej pryzmat, o czym mieliśmy okazję przekonać się przy okazji sposobu potraktowania sprawy otrzęsin w lubińskim gimnazjum salezjańskim. Choć trudno nie odnieść się do sprawy, która trafiła na czołówki głównych mediów nie tylko w Polsce, powtórzę tu jedynie, co już pisałem w styczniowym numerze Don BOSCO: kto ufa mediom tzw. głównego nurtu, sam sobie winien. Na s. 23 drukujemy oświadczenie ks. inspektora Alfreda Leji.

A tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej i z innej strony, polecam odnalezienie w necie artykułu Marzeny Nykiel z portalu wpolityce.pl pt.: Medialna manipulacja odarła bezpowrotnie uczniów salezjańskiego gimnazjum z niewinności.