facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - październik
POKÓJ PEDAGOGA. Syn w sieci

Małgorzata Wianecka-Nowak

strona: 15Czy pozwolić 10-letniemu synowi założyć konto na Facebooku?

Odpowiedź na to pytanie w dobie powszechnego dostępu do Internetu, mediów wydaje się oczywista. Skoro wszyscy mają... Twierdząc inaczej, możemy się narazić na ośmieszenie.

Zacznijmy jednak od tego, że aby założyć konto na Facebooku trzeba mieć trzynaście lat. Oczywiście zawsze można oszukać, wpisując inną datę urodzenia. Jednak taka jest zasada, 10-latek nie może legalnie założyć konta. I właściwie to powinno już załatwić problem.

Jednak mnie nasuwa się od razu pytanie: Po co 10-latkowi konto na Facebooku? Czy jego koledzy mieszkają poza granicami kraju, w innym mieście? Chłopcy i dziewczynki w wieku Waszego syna powinni razem się bawić, grać w piłkę na podwórku, w gry planszowe, tworzyć niesamowite konstrukcje z klocków. Po prostu ze sobą przebywać. Wiem, że takie spędzanie czasu jest coraz mniej popularne, bo rodzice zapracowani, zmęczeni, więc łatwiej dać dziecku komputer i mieć sprawę załatwioną. Ale czy na pewno?

Wiemy jak wiele zagrożeń niesie ze sobą Internet, poza tym, że daje również wiele dobrego. Jednak szczególnie dzieci mogą być narażone na zranienie, ze względu na swoją naiwność, brak wiedzy i dojrzałości.

Wiadomo, że Wasz syn mniej lub bardziej, wcześniej czy później będzie korzystał z Internetu. Teraz jednak powinniście wyznaczyć jasne, nieprzekraczalne granice. Synowi wyjaśnijcie powody odmowy. Może nie będzie specjalnie zadowolony, jednak w wychowaniu nie chodzi o samozadowolenie dziecka a o ukształtowanie odpowiedniej postawy, osobowości, charakteru.