facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2008 - grudzień
MISJE. Modlitwa za prześladowany Kościół

Katarzyna Dumańska Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu

strona: 19Od kilku miesięcy wciąż dochodzą do nas tragiczne informacje o prześladowaniach chrześcijan w Indiach. Tylko do początku września br. zabito tam ponad 100 chrześcijan, którzy stanowią ok. 2,3% ludności tego kraju. Blisko 50 tys. schroniło się w lasach, 15 tys. skryło się w obozach dla uchodźców, zniszczono ponad 50 świątyń i wiele innych budynków.

83% z ponad miliarda mieszkańców Indii wyznaje hinduizm, 12% – islam, 2,3%. – chrześcijaństwo; pozostałe mniejszości to: buddyści, dżiniści i parsowie. Wydaje się jednak, że czasy tolerancyjnego współistnienia tych religii już minęły, a część hinduistów zapomniała o głoszonej przez Gandhiego filozofii „non violence”. Po objęciu władzy przez Indyjską Partię Ludową (BJP) w 1998 r. sytuacja między muzułmanami i chrześcijanami mocno się zaogniła. Rozpoczęły się ataki na chrześcijan, uważanych za przeszkodę w przekształceniu Indii w hinduistyczną teokrację. O ile w latach 1967-1996 doszło do ok. 40 antychrześcijańskich ataków, o tyle od dojścia BJP do władzy notuje się ich kilkaset rocznie. Od sierpnia 2008 r. fala prześladowań osiągnęła apogeum. Księża, zakonnice, chrześcijanie świeccy są zastraszani, bici, tortutowani i mordowani.

Wszędzie tam, gdzie rozlewa się krew męczenników, Kościół się umacnia – by okazać naszą solidarność i jedność z atakowanym Kościołem w Indiach, gromadźmy się na modlitwie. W ostatnich tygodniach w wielu kościołach naszego kraju odbywały się czuwania, adoracje, modlitwy w intencji ofiar prześladowań oraz ich sprawców. Zbliża się czas Świąt – dla nas zwykle radosnego oczekiwania na Narodziny Zbawiciela. Dla prześladowanych chrześcijan, to czas jeszcze większej próby – pamiętajmy o nich, uczestnicząc w świątecznych nabożeństwach i siedząc przy wigilijnym stole. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem solidarności i jedności z cierpiącymi za wiarę.