facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2008 - grudzień
WYZWANIA

ks. Andrzej Godyń SDB

strona: 3Dawno, dawno temu, był sobie Adwent. Czas oczekiwania. Oczekiwało się narodzin Boga, który z miłości do człowieka, sam stał się człowiekiem. Oczekiwało się razem z Mamą na Dziecko, które przyniesie radość i pokój wszystkim ludziom dobrej woli. Ucieszy i mędrców i pasterzy. Także i wtedy kupowano prezenty, które pod choinką cieszyły zwłaszcza dzieci. A one wstawały bardzo wcześnie rano, żeby z lampionem w ręce spieszyć do kościoła na roraty. Choć czas oczekiwania był radosny, to z wyrażaniem tej radości powstrzymywano się, aż „porodzi mająca porodzić” i wyda Zbawiciela. To przecież On nadawał sens tym świętom.

Dzisiaj, czas oczekiwania zastąpił nam Czas Przedświątecznych Promocji. Całe szczęście, że na początku listopada mamy Wszystkich Świętych i Zaduszki, bo grubych czerwonych pajaców z brodą i czapką z pomponem, nieudolnie imitujących św. Mikołaja, musielibyśmy oglądać pewnie już w październiku jeśli nie pod koniec wakacji. Czas Promocji jest ważny dla współczesnego człowieka. Dzięki niemu nie ma się czasu na lęk przed pustką życia. Świecącymi gadżetami ze sklepów można skutecznie wypełnić potrzeby dzieci, dla których też nie się czasu. Niech od najmłodszych lat uczą się czym można zastąpić brak relacji i uczuć.

Czas radosnego oczekiwania zastąpił nam czas przyjemnego wypełniania czasu. Czas zatrzymania coraz bardziej zastępujemy brakiem czasu na wszystko. Zwłaszcza czasu na refleksję nad sensem życia i przemijania, na zadanie sobie pytania, co naprawdę daje radość, na uświadomieniem sobie, że to nowo narodzone dziecko nie jest dla nikogo zagrożeniem. Przeciwnie – nadzieją.