facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2005 - grudzień
MISJE - Podaruj siebie

Agata Bączyk

strona: 17Salezjański Wolontariat Misyjny przy parafii św. Jana Bosko w Poznaniu powstał w 2004 r. Od początku opiekunem wolontariatu jest ks. Tomasz Bejm.


Poprzez kontakt z misjonarzami i udział w spotkaniach misyjnych staramy się wspólnie formować naszą wspólnotę, by pomagać potrzebującym, zwłaszcza tym najmłodszym, z krajów misyjnych.

Mimo że istniejemy krótko, możemy się już pochwalić pewnymi sukcesami. Pomogliśmy w realizacji projektu Adopcja na odległość w Malawii. Udało nam się też zachęcić młode osoby ze szkoły gimnazjalnej do pracy na rzecz misji. Podczas niedzieli misyjnej zebraliśmy pieniądze, które zostały przekazane szkole w Malawii i na Ukrainę.

Dzięki takim zbiórkom mogliśmy w tym roku zorganizować wyjazd na akcję kolonijną na Litwę. Staraliśmy się jak najbardziej być tam użyteczni dla podopiecznych i uatrakcyjnić kolonijny grafik dnia przez spotkania w grupach, gry i zabawy, rozgrywki sportowe, rozmowy, modlitwy, Eucharystię, pogodne wieczory, spacery oraz słówka wieczorne. Bardzo ważnym wydarzeniem była dla nas ewangelizacja na ulicach miejscowości Tverecius, którą zakończyło wspólne nabożeństwo w duchu Taizé.

Całkiem niedawno, bo w ostatni listopadowy weekend, 26-27 listopada, w naszej parafii odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, podczas którego odbył się koncert zespołu Stróże Poranka oraz spot-kanie z doktorem Norbertem Rehlisem – specjalistą chorób tropikalnych. Był to też czas zabawy – bawiliśmy się na balu andrzejkowym. Punktem wieńczącym spotkanie była wspólna niedzielna Eucharystia.
Przed nami Gwiazdka Misyjna, którą organizujemy 4 grudnia br. Podczas całodniowej akcji będzie można nabyć rzeczy wykonywane ręcznie przez młodzież, odbędzie się także loteria fantowa i projekcja filmu.

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania wolontariatu w drugi i czwarty wtorek miesiąca o godzinie 20.00 do parafii św. Jana Bosko w Poznaniu.