facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2005 - listopad
MISJE - Misja Miłosierdzia dla całego świata

Katarzyna Dumańska

strona: 17Szerzenie Bożego Miłosierdzia – to zadanie zostawione światu przez Jana Pawła II. Dzieło Misja Miłosierdzia dla całego świata, do którego zaprasza Salezjański Wolontariat Misyjny, to odpowiedź na to zadanie i sposób na konkretną pomoc misjom.

Ponad połowa dzieci całego świata to ofiary biedy, wojen i AIDS. Co piąte dziecko nie chodzi do szkoły. Wiele krajów jest niszczonych przez wojny i czystki etniczne.

Takie statystyki można by mnożyć. Wystarczy włączyć którykolwiek trelewizyjny program informacyjny, by usłyszeć o kolejnych tragediach, kataklizmach czy zbrojnych konfliktach, dziejących się właśnie teraz w różnych zakątkach świata. Jednak na świecie wiele jest także miejsc, w których takie nieszczęścia to nie wynik jednorazowego kaprysu przyrody czy ataku grupy szaleńców, ale codzienna ciemna rzeczywistość żyjących tam ludzi. Rzeczywistość, która nie gości w dziennikach, bo albo dawno straciła rangę spektakularnego kryzysu, albo nigdy nie została uznana za wartą pierwszych stron gazet. Wystarczy wspomnieć choćby krwawą rebelię w Sierra Leone, o której milczała Europa.

Jak pomóc? Jak nie pozostać obojętnym na krzywdę i cierpienie dotykające ludzi tysiące kilometrów stąd?

Potrzeba wyobraźni miłosierdzia wszędzie tam, gdzie ludzie w potrzebie wołają do Ojca miłosierdzia: Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj – mówił Jan Paweł II. To właśnie Misja Miłosierdzia, nasza odpowiedź na cierpienie i potrzeby świata. Odpowiedź, do której zapraszamy każdego dnia poprzez ofiarowanie modlitwy i cierpienia w intencji misji, podejmowanie uczynków miłosierdzia wobec potrzebujących, pomoc materialną misjom i misjonarzom.

Świat potrzebuje miłosierdzia, zwłaszcza tam, gdzie najwięcej biedy – tej materialnej i tej duchowej. Włączając się w dzieło miłosierdzia, sam stajesz się jego misjonarzem. Podążając za słowami Jana Pawła II, wiernego apostoła Misji Miłosierdzia: Pomóżmy współczesnemu człowiekowi zaznawać miłosiernej miłości Boga. Niech w jej blasku i cieple ocala swe człowieczeństwo.