facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2012 - luty
MISJE. Projekty misyjne

ks. Maciej Makuła SDB

strona: 19„Kryzys ekonomiczny nie sieje takiego spustoszenia, jak kryzys duchowy” – usłyszałem dwa miesiące temu od pewnego Włocha. Zdanie mocno katolickie. Według tej teorii, zmętnienie rzeczywistości finansowej zaczyna się na skraju ludzkiego serca.

Na misjach kryzysy chodzą w parach, a nawet grupami. Kryzys duchowy, ekonomiczny, rodziny, państwa czy gospodarczy. Misjonarze w palecie potrzeb swoich podopiecznych wyłuskują te, które przyspieszą rozwój misji. Ekonomia jest bezlitosna. Salezjański Ośrodek Misyjny, odpowiadając na potrzeby finansowe misji, od lat proponuje tzw. projekty misyjne.

Ośrodek Misyjny pomaga przede wszystkim salezjanom i siostrom salezjankom z Polski. W zasadzie należałoby powiedzieć, że to darczyńcy z Polski pomagają. Natomiast Ośrodek jest centralą, która najpierw przyjmuje prośby od misjonarzy, a następnie dba o rzetelny przepływ pieniędzy. Projekty są realizowane dzięki dobrodziejom misji salezjańskich z całej Polski.

Realizowane projekty są różne: dofinansowanie Szkoły Rolniczej w Lufubu w Zambii; pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti; zakup mebli i sprzętu do przedszkola w Siakago w Kenii; dofinansowanie wymiany instalacji elektrycznej w Piura w Peru; zupa dla dzieci w oratorium w Utrali w Bangladeszu; budowa szkoły dla chłopców ulicy w Namugongo w Ugandzie; dofinansowanie studiów dla salezjanów z Chin; zakup maszyny do pieczenia chleba dla szkoły w Cusco w Peru; dożywanie dzieci ulicy w San Feliks w Wenezueli...

Dokładny opis projektów można znaleźć na stronie internetowej Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego www.misje.salezjanie.pl oraz w dwumiesięczniku „Misje Salezjańskie”.