facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2015 - kwiecień
Od redakcji

ks. Adam Świta sdb

strona: 3Proces osłabiania rodziny trwa od dawna i przez dłuższy czas wielu nie zdawało sobie sprawy z jego skutków i rozmiarów. Przestrzeń wychowawcza jest przejmowana przez organizacje i wielkie wydarzenia wywierające ogromny wpływ na osobowość dzieci i młodzieży. To oni przekonują wszystkich, że są w stanie ich uszczęśliwić, a przynajmniej rozwiązać problemy życiowe. Rodzina staje się więc naturalną przeszkodą do realizacji tych celów. To wszystko w dużej mierze dokonuje się poprzez środki masowej komunikacji. W wyniku tej sytuacji rodzice powinni coraz bardziej wspierać swoje dzieci w ich indywidualnym rozwoju, dzisiaj często już nie tylko duchowym, lecz i intelektualnym. Stąd punktem odniesienia dla młodych powinna być rodzina, w której doświadczają miłości, wolności i odpowiedzialności, a przede wszystkim sensu życia. Wspólne przebywanie razem jest okazją do zacieśniania więzów oraz podejmowania rozmów na różne tematy. Czas świąteczny jest szczególną okazją do wspólnych spotkań i rozmów. Starajmy się nie przegapić tej okazji. A Wam Drodzy Czytelnicy, życzymy, by spotkanie z Zmartwychwstałym Panem dało siłę do bycia Jego radosnymi świadkami!