facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2014 - luty
Od redakcji

ks. Adam Świta, salezjanin

strona: 3Mądrość i życiowa zaradność są zawsze potrzebne, aby kroczyć za pragnieniami naszego serca. Ta fascynacja pozwala nam odkrywać Boga w największych wartościach. Boga, który napełnia każdego człowieka potrzebnym szczęściem. Wiemy jednak, że różnego rodzaju trudności są przeszkodą w osiągnięciu tego celu. Szczególnie wtedy, gdy atakują nas nie bezpośrednio, ale podstępnie.
Święty spryt, takiego zwrotu użył papież Franciszek w odniesieniu do Mędrców, którzy „przybyli ze Wschodu ucząc nas, jak nie wpaść w pułapki mroków i jak bronić się przed ciemnościami, które chcą otoczyć nasze życie. Oni dzięki temu świętemu sprytowi zachowali wiarę” - powiedział papież z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego. Potrafili rozpoznać zagrożenia i ich uniknąć.
Stąd płynie wskazanie dla naszego życia duchowego, że lepiej jest uprzedzać okoliczności niż wpaść w „sieci” złego. Ta rzeczywistość nie była obca księdzu Bosko, który swoim salezjanom zalecał przyjacielskie towarzyszenie młodym, tzw. asystencję. Ksiądz Bosko zapewniał: „System zapobiegawczy podbija serce wychowanka, wskazując mu w osobie asystenta dobroczyńcę, który go ostrzega, pragnie uczynić dobrym”.