facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O ustanie pandemii corona wirusa
Staszek
2020-05-29 10:06:03
W intencji wszystkich MAM
Ala
2020-05-29 10:04:41
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Na dłoń czy na klęczkach?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2011 - grudzień
MISJE. Z myślą o darczyńcach

ks. Maciej Makuła SDB

strona: 19



Salezjański Ośrodek Misyjny powstał w 1981 r. w Łodzi. Jego pierwszym dyrektorem był ks. Bronisław Kant SDB, który zapoczątkował pisanie listu do darczyńców i sympatyków misji salezjańskich. Pierwszy numer z 1987 r. wydany był bardzo skromnie: szesnastostronicowy list z prostą, czarno-białą szatą graficzną w nakładzie 600 egzemplarzy.

„Obiecałem Wam swego czasu w liście, że postaram się częściej z Wami korespondować, gdy tylko Ośrodek okrzepnie po swojej przeprowadzce z Łodzi do Warszawy. Sądzę, że już taki moment zaistniał” – napisał w pierwszym numerze „Misji Salezjańskich” ks. Bronisław. Zobowiązał się wtedy do przesyłania darczyńcom fragmentów listów misjonarzy, jak również obszernych informacji z krajów, gdzie pracują.

Po 19. latach pracy ks. Bronisława Kanta zastąpił ks. Stanisław Rafałko SDB. Wtedy czasopismo stało się już nie listem, ale pismem do darczyńców i sympatyków misji salezjańskich. Zyskało nową szatę graficzną. Teraz to bogato ilustrowany dwumiesięcznik o misjach. Od pierwszego numeru do roku 2011 zostało wydrukowanych ponad półtora miliona egzemplarzy „Misji Salezjańskich”.

„Czasopismo jest „dzieckiem” Ośrodka Misyjnego, który pomaga w animacji misyjnej”– mówi s. Grażyna Sikora FMA, która od ośmiu lat odpowiada za redakcję pisma. Zanim trafi do adresatów przechodzi przez wiele rąk: od zespołu redakcyjnego aż po osoby, które zajmują się dystrybucję. „Przygotowanie każdorazowej wysyłki trwa kilka dni – mówi ks. Tadeusz Niedziela SDB, odpowiedzialny za dystrybucję. Od dwóch lat czasopismo jest pakowane w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym. Zajmują się tym między innymi salezjanie współpracownicy z Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.