facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2010 - wrzesień
MISJE. Ewangelia codzienności

Agnieszka Mazur SWM Młodzi Światu

strona: 19Ania jest studentką prawa, Mirek pracuje jako ratownik medyczny, a małżeństwo Edyta i Michał wychowują kilkunastomiesięczną córkę Martynkę… Jedenastu młodych ludzi – studentów, pracujących, małżonków, kilka a może kilkanaście miesięcy temu podjęło decyzję o włączeniu się do wolontariatu SWM Młodzi Światu. Pracują w całej Polsce na rzecz misji, organizując niedziele misyjne, koncerty, kwesty, zbiórki pieniężne, prowadząc zajęcia w szkołach, uczestnicząc w formacji wolontariuszy.

Alicja i Karolina przygotowują się do pracy w Domu Dziecka w Tupizie, gdzie mieszka grupa sześćdziesięciu małych Boliwijczyków. Do pracy w roli opiekuna i wychowawcy w Limie (Peru) posłany jest Mirek, a zaledwie kilkaset kilometrów dalej – w Majes – Edyta i Michał poprowadzą zajęcia wyrównawcze i będą animować czas wolny dla mieszkańców internatu przy szkole salezjańskiej. W tym samym kraju,
w placówce salezjańskiej Bosconia w Piura, zamieszka Magdalena. Poświęci się ona pracy na rzecz dzieci z najbiedniejszej dzielnicy miasta. Maciek i Dawid wyjadą na kilkumiesięczny projekt do Ghany. Jako trenerzy wychowania fizycznego zorganizują zajęcia sportowe oraz wyszkolą swoich miejscowych następców. Ania i Agnieszka przez najbliższy rok poświęcą się pracy z wychowankami Domu dla Chłopców Ulicy w Sunyani. Do tego samego kraju wyjeżdża również Michał. Poprowadzi szkolenia z tworzenia medialnych kampanii społecznych dla lokalnej młodzieży z Ashaiman.

Każdy z wolontariuszy to osobna historia. Niemniej jednak praca w każdym z siedmiu miejsc wpisuje się w całość działalności misyjnej, która prowadzona jest przez SWM Młodzi Światu od kilkunastu lat. Realizując swoje powołanie, wolontariusze jednocześnie odpowiadają na Chrystusowe wezwanie: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” (Mk 16,15).