facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2015 - styczeń
Od redakcji

ks. Adam Świta sdb

strona: 3„Piękne (...) i wielkiej doniosłości jest powołanie tych wszystkich, którzy, pomagając rodzicom w wypełnieniu ich obowiązku i zastępując społeczność ludzką, podejmują w szkołach zadania wychowawcze; powołanie to wymaga szczególnych przymiotów umysłu i serca, jak najstaranniejszego przygotowania i ciągłej gotowości do odnowy i dostosowania" (Deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim, 5).
Salezjańskie pismo Don Bosco pragnie być w tym zadaniu pomocne tym, którzy wychowują młodych na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli. Na początku nowego roku życzmy sobie wierności w tym posłannictwie. Wszystkim, którzy nas wspierają modlitwą, dobrym słowem, ofiarami oraz inspirują, składamy podziękowania. Wspólnie możemy osiągnąć więcej, gdy w dobrym będziemy się wspierać.
31 stycznia świętujemy wspomnienie św Jana Bosko. Jest to szczególny moment refleksji i wspólnego dziękczynienia Bogu za jego osobę. Ksiądz Bosko wskazuje nam, jak dzisiaj być ojcem i nauczycielem młodych, i jak prowadzić ich drogą prawdy. W tym działaniu nie oddzielajmy umysłu od serca ani rozumu od wiary.