facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2014 - marzec
Nasi eksperci

strona: 13
Mówi prof. Włodzimierz Roszczynialski, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie:

– Wybierając uczelnię radziłbym młodym ludziom, aby po pierwsze pytali o opinię tych, którzy tam studiowali lub studiują. Dobrze jest też iść do takiej szkoły i zobaczyć, jak wygląda. Należy też sprawdzić na internetowej liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czy dana uczelnia ma odpowiednie uprawnienia. Trzeba pamiętać, że w Polsce jest wiele takich, które działają nielegalnie. Trzeba także przejrzeć listę zawodów przyszłości, czyli takich, które za 20-30 lat będą potrzebne. Na pewno jest wśród nich informatyk, a także specjalista od różnych form zarządzania. Wbrew temu, co się mówi w mediach, zarządzanie będzie nadal bardzo ważną i popularną dziedziną. Wybierając uczelnię trzeba też brać pod uwagę, że w dobrej szkole nie kształci się już studentów w wąskich specjalnościach, lecz przygotowuje ich do tego, by mogli wykonywać różne zawody, by umieli szybko przystosować się do zmieniających się oczekiwań pracodawcy. Kolejnym czynnikiem, jaki powinniśmy brać pod uwagę wybierając uczelnię, jest to, czy można tam zdobyć tzw. miękkie umiejętności. Chodzi o współpracę w grupie, współdziałanie, umiejętność kierowania ludźmi. Reasumując - gdybym miał teraz kształcić swoje dziecko, radziłbym mu, aby wybrało takie studia, których ukończenie pozwoliłoby mu odnaleźć się w gospodarce rynkowej. ■Mówi prof. Ryszard Tadeusiewicz, były wieloletni rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie:

– Przestrzegam kandydatów na studia, by nie dali się zwieść agresywnej reklamie, jaka często towarzyszy promocji, zwłaszcza nowych i mniej znanych uczelni. Nie każde oferowane studia są bowiem drogą do wiedzy i nie każdy dyplom otwiera drogę do sukcesów. Niestety, podobnie jak przy promocji piwa czy proszku do prania – to, co się mówi, pisze i pokazuje w reklamach nie zawsze znajduje potwierdzenie w faktach. Tylko że pomyłka w wyborze piwa czy proszku do prania skutkuje jedynie niesmakiem lub niedopraniem – natomiast uwierzenie w niezbyt uczciwą reklamę uczelni może skutkować nieudanym życiem.