facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Teraz!
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2015 - październik
Od redakcji

ks. Adam Świta sdb

strona: 3Czy jest nam potrzebna modlitwa różańcowa, która przez wielu, w tym często przez katolików, jest postrzegana jako klepanie paciorków. Jak trzeba odmawiać różaniec, żeby był „wartościowym środkiem“ do medytacji i drogą do świętości. Jan Paweł II, w Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae, dał nam konkretne wskazania praktyczne (nie tylko te poniższe), dotyczące odmawiania różańca, aby nie był bezmyślnym powtarzaniem formuł. Po pierwsze, zapowiedź tajemnicy, czyli ukazanie ikony (sceny), w którą mamy się wpatrywać, co odpowiada mentalności ludzkiej dla koncentracji ducha. We współczesnej pedagogice zaleca się, aby w wychowywaniu młodego człowieka działać na wszystkie jego władze, a nie tylko na umysł. Drugą radą jest słuchanie słowa Bożego, czyli przytoczenie fragmentu Biblii wprowadzającego w tajemnicę, połączonego z milczeniem. Słowo Boże to nie informacja, ale pozwolenie, aby Bóg mówił do nas, to czas milczenia. Trzeba tak słuchać, jakby słowo było powiedziane dzisiaj dla mnie. Październik po raz kolejny jest szczególnym czasem dla nas i młodych zgłębiania wraz z Maryją „tajemnicy oblicza Chrystusa i doświadczenia głębi Jego miłości“(RVM1)