facebook
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione


W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
Za Tomka z W
Piotr
2020-03-29 19:05:04
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty - aby szybko wrócił do zdrowia. Jest po ciężkiej operacji i w stanie zagrażającym życiu.
Krzysztof
2020-02-15 22:26:08
Proszę Boga Ojca w imię Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Najświętszej o opiekę od zła, szczęśliwą podróż i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dla rodziny Jana.
Jan
2020-01-29 13:28:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Tożsamość
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Strach
Tomasz Łach
okiem katechety
Bóg jest czy nie jest?
Tomasz Łach Blog

Archiwum

Rok 2006 - grudzień
SALEZJAŃSKI RUCH MŁODZIEŻOWY Sposób na rodziców

*

strona: 18Będąc w większym gronie animatorów brałem udział w dyskusji dotyczącej naszych rodziców oraz rodziców naszych wychowanków. Stałem się wówczas świadom problemu, na który wcześniej nie zwróciłem uwagi. Drodzy animatorzy, czy wasi rodzice wiedzą co to jest oratorium? Czy byli w nim kiedyś? Wiadomo, że najlepsza na wszystko jest rozmowa. Wydaje mi się jednak, że same opowiedzenie o oratorium nie wystarczy. Proponuję Wam bardziej radykalny sposób – spotkanie dla rodziców. Najlepiej rozpocznijcie mszą, którą oczywiście przygotują animatorzy. Po mszy oprowadźcie wszystkich po waszych salkach, salach i kawiarenkach, aby pokazać czym dysponujecie. Zbierzcie się następnie wszyscy razem i zacznijcie od przedstawienia siebie i kierownika. Przy herbatce wytłumaczcie jak funkcjonuje wasze oratorium, kto do niego przychodzi, jak spędzacie większość czasu. Proponuję również aby ktoś przedstawił osobę księdza Bosko, bo przecież to od niego wszystko się zaczęło. Postarajcie się przy tym aby nie powstała jakaś oficjalna atmosfera. Niech rodzice zauważą, że tworzycie nie tylko wspólnotę ale rodzinę. To pozwoli na wywiązanie się luźnej rozmowy. Moja propozycja tematu do dyskusji to funkcja animatora oraz funkcja oratorium. Jest to jednak tylko moja propozycja, sami wybierzcie najlepszy dla was temat. Po takim spotkaniu, żaden z rodziców nie powinien się martwić o to, że spędzacie dużo czasu w oratorium. Warto również zaprosić, (jeśli działają przy oratorium) kogoś ze współpracowników salezjańskich. Opowiedzą, czym się zajmują i może zachęcą rodziców do zaangażowania się razem z wami. I kto wie, może niedługo będziecie wspólnie z rodzicami działać w oratorium. Życzę powodzenia przy organizacji tego nietypowego spotkania.