facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione

Modlitwa:

W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O pomyślne zdanie egzaminów podczas sesji na kierunku Prawo i Administracja oraz obronę w bierzącym roku akademickim. Panie Ty działaj
Damian
2017-02-20 00:12:58
O laske wiary, nawrocenia aby Natalia i Szymon zawierzyli swoja sprawe- tak upragnionego bycia rodzicami -Bogu i zaufali Panu bez zastrzezen.
Anna M
2017-02-19 20:38:05
za s. Bernardete o łaskę przebudzenia ze śpiączki , jesli jest taka wola Boża
s. Anna
2017-02-19 11:43:32
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
OBRAZ BOGA I NIEWIARA
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Stać się uczniem Jezusa
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Język
Tomasz Łach
okiem katechety
Wiara poszukuje zrozumienia - również przez rodziców
Tomasz Łach Blog
W numerze lutowym pisma
Życie bł. Karoliny Kózkówny fascynuje

- całość w wydaniu drukowanym

Grażyna Starzak


Komentarze:
Brak komentarzy.
W numerze:
Pokój pedagoga
Wychowanie a teatr
Wychowawcę zaniepokoił brak zainteresowania ucznia wyjściami z klasą do teatru, muzeum, opery. Pedagog szkolny spotkał się z rodzicem, szukając przyczyny takiego zachowania. Okazało się, że powodem nie jest brak pieniędzy. Wychowawcę zaniepokoił brak zainteresowania ucznia wyjściami z klasą do teatru, muzeum, opery. Pedagog szkolny spotkał się z rodzicem, szukając przyczyny takiego zachowania. Okazało się, że powodem nie jest brak pieniędzy. Chłopiec chciał zostawać w domu, spędzał wówczas czas przed komputerem czy telewizorem. Rodzic miał wątpliwości, czy powinien zachęcać dziecko do wyjść klasowych na imprezy kulturalne, czy też pozostawić to jego decyzji. W wielu gimnazjach nauczyciele, obawiający się niekulturalnego zachowania podopiecznych, unikają wyjść z klasą poza teren szkoły. Zarezerwowanie biletów zajmuje czas, wymaga pewnego wysiłku, wykonywania telefonów, potem zbierania pieniędzy od rodziców. Mądrzy wychowawcy wiedzą jednak, że wychowanie przez kulturę to niezbędny element w pedagogice, a przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze jest dla nich wyzwaniem. Czytaj artykuł »
Wiara i wychowanie
Życie bł. Karoliny Kózkówny fascynuje
Miała szesnaście lat, gdy, broniąc się przed gwałtem ze strony rosyjskiego żołnierza, zginęła od ciosów bagnetu. Do jej grobu w podtarnowskiej Zabawie pielgrzymują dziś młodzi ludzie z całej Polski. Wielu z nich wraca do domu ze srebrną obrączką na palcu, zwaną „pierścieniem czystości”. – To symbol trwania przy wartościach chrześcijańskich – mówi ksiądz Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, która jest patronką Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jej życie i postać fascynuje młodych, ale także twórców kultury. Czytaj artykuł »
Szkoła i wychowanie
Edukacja poprzez sztukę kształtuje uczucia i sprzyja kreatywności
– Wychowanie przez sztukę ma ogromne znaczenie w życiu człowieka. Wpły¬wa pozytywnie na relacje zachodzące między jednostką a innymi ludźmi. Uwrażliwia na piękno, kształtuje uczucia, empatię – mówi Marzena Kasprzyszak z Salezjańskiego Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Lubinie, opiekunka szkolne¬go kółka teatralnego. Czytaj artykuł »