facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione

Modlitwa:

W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O powrót Macieja do zaszczepionej wiary
Zatroskana mama
2017-03-17 23:37:38
O zdrowie dla Józefa Maryniarczyka
Adam
2017-03-12 21:16:18
Dziękuję Ci Maryjo za dotychczasowe łaski i proszę o dalsze wstawiennictwo za Agnieszkę i Sylwię
Małgorzata
2017-03-11 07:55:49
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
Bezmyślność nie jest drogą do Boga
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Jak przeżyć Wielki Post?
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Propozycja
Tomasz Łach
okiem katechety
Wiara poszukuje zrozumienia - również przez rodziców
Tomasz Łach Blog
W numerze marcowym pisma
Edukacja poprzez sztukę kształtuje uczucia i sprzyja kreatywności

- całość w wydaniu drukowanym

Grażyna Starzak


Komentarze:
Brak komentarzy.
W numerze:
Religia w szkole
Lekcje po lekcjach
Jednym z największych wyzwań dla nauczyciela, katechety jest przekazanie konkretnych treści. I nie chodzi tylko o to, żeby jakoś je przedstawić. Ale żeby w czasie zajęć uczniowie byli zainteresowani, wręcz pobudzeni do samodzielnego myślenia i poszukiwania. Jako nauczyciele często pytamy, czy coś zapamiętali? Co ich zainteresowało? Czy im się podobało? Czy mają jakieś pytania? I właśnie jednym z kryteriów dobrze poprowadzonej lekcji jest zainteresowanie ze strony młodzieży i zadawanie pytań. Zdarza się, że są one dla katechety czy wychowawcy trudne, wymagające, wręcz kłopotliwe, ale też niezwykle cenne i istotne. Nie na wszystkie z nich da się odpowiedzieć w klasie. Nauczyłem się, że uczeń, pytając o jakąś kwestię, bardzo często sam chce nam coś ważnego o sobie opowiedzieć, niekoniecznie przy wszystkich. I dlatego potrzeba być uważnym, by tych subtelnych momentów wychowawczych nie przegapić. Czytaj artykuł »
Szkoła
O zaletach szkół zawodowych
W jednej z najstarszych i najlepszych tego typu placówek w kraju – w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu – już dziś zdobywa konkretny fach prawie 600 młodych ludzi. Przez wiele lat wpajano nam, że jedyną drogą rozwoju młodego człowieka jest ukończenie podstawówki, następnie gimnazjum, liceum, no i oczywiście studiów. To zaczęło skutkować brakiem zainteresowania szkołami zawodowymi. Z powodu mniejszego zainteresowania tymi szkołami zamykano warsztaty, wyprzedawano grunty i obiekty szkolne. Pierwszym sygnałem o potrzebie zwrócenia uwagi na kształcenie zawodowe było zainteresowanie ze strony zachodnich rynków pracy. Kolejne to pogarszająca się jakość usług w kraju, problem ze znalezieniem dobrych fachowców oraz widmo światowego kryzysu. Czytaj artykuł »
Rodzina i wychowanie
Okrywanie ojcostwa
„Nie dajmy się zastraszyć. Miejmy odwagę być ojcami” – apeluje Pan do mężczyzn. Czy ten apel odnosi skutek? Z dr. Dariuszem Cupiałem rozmawia G. Starzak – Myślę, że tak. I to ogromnie cieszy. Tworząc program Tato.Net chodziło nam o to, by zapoczątkować modę na dobrego tatę. Niekoniecznie taką, która promuje jeden model. Wysiłek mężczyzn, którzy starają się znaleźć odpowiedź na pytanie: kim jestem?, którzy starają się odkryć swoją tożsamość i unikalną rolę we współczesnym świecie i życiu dziecka, zasługuje na docenienie. Nasza inicjatywa odpowiada na kryzys ojcostwa, o jakim coraz głośniej mówią socjolodzy, psycholodzy, lekarze, duszpasterze i prawnicy. Przychodzą do nas często mężczyźni, którzy nie mieli ojców albo tacy, którzy „sukcesję” ojcowską mieli silnie ograniczoną czy zaburzoną i chcą się teraz nauczyć, jak być dobrym tatą. Czytaj artykuł »
ponadto:
 • Peru: O czekoladzie, która czyni świat szczęśliwszym
 • Odkrywanie ojcostwa
 • Jak najlepiej przeżyć Wielki Post
 • O zaletach szkół zawodowych
 • ks. Walenty Kozak - budowniczy domów i kościołów salezjańskich
 • Formy i zasady wychowania w czystości
 • Ład w dziedzinie płciowości podstawą powołania
 • Władza ojcowska w świetle nauczania św. Pawła 
 • Czy należy zachęcać dzieci do postu?
 • Lekcje po lekcjach
 • Za mali, za starzy...
 • Ojciec powtórnych narodzin
 • Zagrożenia New Age
 • Prawdziwe oblicze eutanazji